Boya Kalemi?

Selamlar.

Kendime yetişkin boyama kitabı aldım bi hevesle.
Geldi kitap şimdi fakat bir sıkıntı var ben bunları ince uçlu keçeli kalemle boyarım güzel olur diye düşünüyordum sayfalar arkalı önlüymüş.
Şimdi bir sayfayı boyarken arkasındaki sayfaya da geçecek.
Nasıl bir kalem kullanmalıyım?
Kuru boya pek istemiyor gibiyim ama son çarem o olacak artık.

Yine keçeli kalem gibi bir şey lazım ama arkada izi kalmayanlardan var mıdır?

Teşekkür ederim.

alakasız gibi olacak ama, işte bu yüzden yetişkin boyama kitapları mantığı sevimli görünmüyor.
çocuk olsa ağzına eder o kitabın afedersiniz, büyük dediğin her sayfasını verimli kullanmak istiyor, plan yapıyor.

ben olsam açarım orta sayfayı, oradaki sayfadan başlarım. birinci sayfadan başlayıp boyayacaksam, uygun kalem kullanacaksam ne bileyim..

neyse, sormadığınız bir konuyu cevapladım. sorunuza gelince, sayfalar çok kalın değil o kitaplarda, arkada iz bırakmayan ve su içerikli kalem bulamazsınız. kolay gelsin.
  • lovemyself  (16.02.19 18:44:52)
@lovemyself; Evet sorumun cevabı değil ama o kadar doğru ki. Sözde kafam dağılsın bir şeyler yapayım diye aldım daha başlamadan hesaplar kitaplar...
Bunda bile strese girebilmek ancak yetişkinlere özgü bir şey olurdu zaten.

@cosmicstring; Fotokopi hiç aklıma gelmemişti sanırım böyle yapacağım, çok mantıklı geldi şu an.

Tekrar teşekkürler.
  • mutekebbir  (16.02.19 19:17:59)
Ben keceli kullaniyorum memnunum, tavsiye ederim. Çünkü renkler daha canlı görünüyor. Ve evet arkasını gözden çıkardım.

  • Amaranta ursula  (16.02.19 19:21:01)
Monami(Artist) 36'lı kuru boya setim var 6 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum. Detay boyama, gölge, kontur, üzerine harikulade sonuclar veriyor.

Bi de kompozisyona göre bazı renklerin uzerinden tekrar beyazla geçince öyle güzel gosteriyor ki kendini resim, adeta canlanıyor.

Benim tavsiyem kuruboya olur.
  • bi birayla cenneti kaciran adam  (16.02.19 23:09:33)