[]

Devlet Hastanelerindeki Aşılar Steril mi

Öyle şeyler duydum ve gördüm ki artık buralarda aşı yaptırmayı geçtim kan vermekten bile korkuyorum. Geçenlerde bir haber gördüm bir çocuğa bebekken aşı yaptırmışlar çocuk ateşlenmiş sonra hiv kaptığını anlamışlar. Kaynar suda falan bekletip yeniden ambalajlıyorlarmış ama özelde sıfırdan kullanılıyormuş diye duydum sizce durum ne kadar güvenilir?
 
yıllar önce antepte olan meşhur bi olaydı o?


  • fenasi kerim  (16.02.19 13:54:14) 
artik yok oyle seyler. butun siringalar tek kullanimlik, zaten hastanin gozunun onunde steril posetten cikarip, kullandiktan sonra da cope atiyorlar.


  • crucio  (16.02.19 14:20:06) 
eski tip şırıngalar öyleydi sanırım 80 öncesinde, ben 83 doğumluyum hiç öyle kaynatılan kör iğneye denk gelmedim.

ama kaynatıp steril edip tekrar kullanma olayı geçmiş için doğru 80 öncesi vb.

hatta kör olurmuş o iğneler çok can yakarmış.
  • killerbee  (16.02.19 14:34:05) 
Valla enjektörler tek kullanimlik ama pamuklar değil. Baya ellerini daldırıp kopartıyorlar. Eldivenlerini de uyarmazsanız değiştirmiyorlar. Bu şekilde kan aldıktan sonra pamukla bastırırken eldivene bulaşan kanın bir şekilde başkasına bulaşması olanaksız değil.


  • her giriste sifresini unutan adam  (16.02.19 16:07:04) 
Nasıl şeyler görüp duydun onu anlamadım. Millet kulaktan kulağa uyduruyor, senin gibiler de yayıp birbirini korkutuyor işte. Sorsan aşı oldum kanser oldum falan diye de uyduran olacak.


  • doxanikee  (16.02.19 17:10:51) 
duyduklarinizi degil ama gorduklerinizi merak ettim dogrusu... hastanelerde sarf malzemeler tek kullanimliktir. yogunluktan dolayi da kaynatip tek tek paketlemekle ugrasacak adam yoktur. devlet hastaneleri carsafi bile degistirmiyor, gece boyu ayni carsaf sedyede kaliyor. enjektor mu toplayip yikayacak?

bizzat hastanede calistim.
cok sey derdim ama kisaca yorum yapayim; yok oyle bir sey...
  • balik kraker  (17.02.19 04:35:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.