[]

yeşil pasaportla vizenin bitmesinden sonra yurtdışında kalmaya devam etmek

şimdi karışık bir durum var. bu dönem slovenya'da erasmus yaptım. ikinci dönem de kalmak istediğim için vizemi uzatma talebinde bulunacaktım ama bazı belgelerin eksikliği yüzünden başvuru yapamadım ve vizem 22 şubatta bitiyor. başvuru muhtemelen 22 şubattan sonraya sarkacak. vize bittikten sonra yeşil pasaportla bir süre daha slovenya'da kalmam mümkün mü?
 
turist olarak kalabilirsin. ama eğitim faaliyetine devam edemezsin. yani okuldan kaydını sildirip/dondurup vizenle birlikte tekrar başlatmak gerekiyor.

hızlı başvuru vb. opsiyonları denemeni öneririm. okulun devam ettiği için turist statüsünde değilsin ve turist vizesi ile öğrencilik yaptığın ortaya çıkarsa vizen reddedilir. tabii ki bu durum sonraki vize başvurularını da olumsuz etkileyebilir.
  • lordoz  (16.02.19 13:39:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.