Vesikalık ve biometrik fotoğraf ile ilgili 2 soru?

Üniversite kaydinda vesikalık fotoğraf isteniyor. Biometrik gotursek sıkıntı olur mu? Biometrik sonra da lazim olur diye çekelim diyoruz.

Biometrik fotoğrafta neden dislerimiz görünecek şekilde gülemiyoruz ki? Niye yasak.
Teşekkürler.

Biyometrik fotoğraf ehliyet, kimlik, pasaport, vize vb. evraklar için çekilir ve bu fotoğraf, resmiyeti yüksek alanlarda kullanılır. Pasaport memuru kontrol yaparken "fotoğrafta gülmüşsün şimdi de gül bakayım benzeyecek mi" demeyeceği için ve sen bu kontroller sırasında en nemrut(doğal) suratını takınacağın için bu fotoğraflar mimiksiz çekilir. Üniversite bu fotoğrafı seve seve kabul eder.

  • dizicolleague  (16.02.19 12:21:12)
biyometerik fotoğraf her yerde geçer. biyometrik çektirmeniz yeterli.

nötr poz istenmesinin bir sebebi de bazı havalimanlarında yüz tanıma sistemli check-in yapılması. ileride muhtemelelen tüm havalimanlarında uygulanacak.
  • sir gawain  (16.02.19 13:29:43)