The Favorite filmi nasil olmus da IMDB'den 7.8 almis?

IMDB puanlari genel olarak cok tutarlidir bana gore. Bir filme gitmeden once imdb puanina bakarim ve genel olarak puanla izledigim film tutarli olur.
Fakat bu cok ilginc, bu filmde ucurum var filmin hakki ile aldigi puan arasinda.
Benlik bir olay mi bu, bu filme bu puan normal mi?
Filme elestri yazmaya gerek gormedm, kisaca zaman kaybindan baska bir sey degil diyecegim.
Sizce normal mi?
Puana cok sasirdigim icin soruyorum. Yuksek puanli olup pek begenmedigim filmler var ama filmin turu bana hitap etmedigi icin ben begenmiyor oluyorum, imdb puanlari tutarli bana gore normalde yine de. Bu cok acayip.

Filmi izlemedim, daha 2018 yapımı, yeni yapımların yüksek puanlı olması doğal, zamanla düşüyor genele yayılıp millet izlemeye başlayınca

  • neverletyougodown  (15.02.19 21:34:55)
daha 55 bin kişide. zamanla 6.5 lere kadar düşer, oralarda durur.

  • silver apple  (15.02.19 21:35:37)
yani bence absurd bi komedisi ve ince mesajlari var ama asla anlamadım bunun sonucunda da asiri sıkıldm izlerken. bir de bence yönetmene yüzünden de puanı boyle oldu ilk basta diye dusunuyorum

  • fıytfıyt  (15.02.19 21:59:19)
Tum dunyada ayni anda cikan film bile ilk haftada alacagi ortalama puani yakaliyor normalde. Dandik filmse ilk hafadan 5.5-6 oluyor normalde.

  • stavro  (15.02.19 22:09:17)
Suspiria da 7 almış imdb'de. Valla inanılmaz. Ama ben The Favorite'i beğenmiştim ehehe. Zevkler işte. Napıcan.

  • inawen  (15.02.19 23:39:48)
Filmi izlemedim ama notu yüksekse sebebi tahminimce Yorgos Lanthimos'un önceki filmlerinden gelen kredisidir.

  •   (16.02.19 07:25:02)