youtube para kazanma

youtube bu arabayı aldıracak kadar kazandırıyor mu? çok kazandırdığını biliyorum. salih reis köşeyi döndü ama bu çocuğun videolarına baktım haftada en fazla 1 video falan yüklemiş. bu kadar az izlenmeyle bu araba nasıl alınıyor?

www.youtube.com

Nasıl bir soru bu bilader? Pewdiepie adlı hesabın kazancına bir bak. Hiç mi duymadın youtube'dan milyonlar kazananları?

  • diffarentiationation  (15.02.19 19:19:50)
Shroud var, sadece Twitch tv'de takılıyor. Yıllık geliri 4 milyon dolarmış. Bazı şarkı yapan, konser düzenleyen, bir şeyler üreten şarkıcıların falan yıllık geliri 6 milyon. Adamlar sadece yayın yaparak inanılmaz paralar kazanıyorlar.

Pewdiepie ve diğerleri nasıl bilmiyorum ama bu Shroud denilen herif gayet mütevazi takılan bir adam he. Bizimkiler gibi hemen işi görgüsüzlüğe vurup, aha yeni araba aldım diye video çekmiyor :D Bu gavurlar niye böyle lan?
  • eazy  (15.02.19 19:27:20)
geçen ay kanalı 130m izlenmiş. videoları 10dk+ yani ortalam 2-3 tl 1000 izleme başına alır. 260-390 bin arası kazanmış geçen ay. kısaca alır.

  • kamile necaset  (15.02.19 19:27:44)
Hem de nasil. Bu kekolarin hayvan gibi izlenme sayisi var, sponsorlugu var bilmemnesi var.
Oyle çıkıp o kadar kazanmiyoz yea demelerine bakma.

  • stavro  (15.02.19 19:27:54)
@diffarent onlar çok uçuk örnekler. enes batur da kazanıyor ama onlar en popüler. bu çocuk ayda 4 milyon izlenmiş ortalama. ulaşması zor bir hedef değil.

@kamlie geçen ay şarkıdan dolayıdır. onun dışında bu çocuk kadar izlenneen çok insan var. popüler olan şarkıyı saymazsak çocuk son 1 yıl içinde haftada 1 video bile atmamış.
  • black mamba  (15.02.19 19:42:55)
Bu adam hic video atmadigimda 8bin getiriyor demisti.
Yani omur boyu yatsa yine 8bini var.

En dandik sponsorluk falan zaten 50bin olmus.
  • acemi  (15.02.19 19:55:35)
Ayda 4 milyon izlenme ulasmasi gayet zor bir hedef. Epey bir zor hem de. Dene istersen.

  • stavro  (15.02.19 19:57:30)
@stavro yok zor tabii. ama yapan çok var. ama bu arabayı alan yok.

  • black mamba  (15.02.19 19:59:09)
Sandigindan cok kazaniyorlar @black mamba.
Gercekten oyle. O arabayı alirken giden parsyi hissetmemistir bile.

  • stavro  (15.02.19 20:03:07)
Sırf yutub değil instadan da kazanıyorlar. Story başı 15k fiyat çekenler var. Ek yatırımları da mutlaka vardır. İnanılmaz kitleye hitap ediyorlar.

  • bahoho  (15.02.19 20:12:24)
sponsorlardan daha çok geliyor. salt youtube bu kadar kaandırmaz. zaten o araba için habire borusana teşekkür edip durdu. araba bmw 418

  • gameofannen  (15.02.19 20:17:39)
iyi de adamın sponsorlu videosu yok ki? bir süredir instagramdan takip ediyorum ama reklam içerikli bir post ya da story atmıyor.

  • black mamba  (15.02.19 20:24:34)
bu kisi arabesk bir sarki cikardi. baya izlendi sanirim. ordan bir seyler kazanmistir.

videolarinda urun yerlestirme, sponsor oluyor.

instagram'dan bir suru gelirleri var.

ek olarak, google amca her yere reklam dayiyor video izlerken. burdan da reklam gelirleri var.

arabayi sariya boyamis. herhalde taksi challenge yapacak. bi video olmasa da birkac videodan araba kendini amorti eder. benim kucuk kafam boyle hesapliyor. belki bmw bile buna reklam vermistir, kim bilir..
  • Leonardo~Da~Vinci  (15.02.19 20:40:04)
@black mamba socialblade.com
daha önceki aylarda da ortalama 10 küsür milyon izlenmiş. toplam 419 milyon izleme var. videoları uzun videolar, birden fazla reklam var. 1, 1.5 milyon lira arası kazanmış adsense'den. ekstra gelirleri ne kadar bilmem ama bir o kadar da oradan kazanmaması için bir sebep yok.

  • kamile necaset  (15.02.19 21:04:39)