Özgüvenli insanlarla anlaşmamak

Yani herkesle iyi geçinen popüler diye nitelenen kişilerle. Neden böyle bilmiyorum bu nedenle ortamlarda dışlanıyorum ve benim gibilerle arkadaşlık kurmaya çalışıyorum onlar bile benle arkadaşlık yapmak istemiyor son kerteye gelmeden. Sanırım yalakalık yapmadigim icin beni kaba olarak görüyorlar. Neden böyle oluyor yoksa doğru yolda mıyım?

özgüvenli ile şımarık insanları belki birbirine karıştırıyorsundur.

herkesle iyi geçinen/popüler kişiler genelde şımarık oluyorlar, etraflarında kendilerinden güçsüzler için bir çekim merkezi yaratmış oluyorlar, sen de bu hapı yutmuyorsun, olay bu.
  • füt  (15.02.19 17:02:12)
füt +1

ego kelimesini hep tersten kullanıyoruz, egosu yüksek olan insan alçak gönüllüdür iletişime açıktır anlayışlıdır, egosu düşükse kendini önemser yüksekte ulaşılmaz görür

özgüven denilen şey de böyle aslında, özgüveni yerinde olan insanlar eşit bir iletişim kurar, etrafındakilerden kendini soyutlamaz, kendini yükseltmek için onların üzerinden espri yapmaz, tavırlarıyla etrafındakilerin üzerine basmaz, makul bir insandır

bizim özgüven sandığımız içi boş, burnu havada tavırlar olabilir

bu ara internette çok dolaşıyor, egosu yüksek kendisiyle barışık insan şöyle oluyor

www.webtekno.com
  • freebird5406_2  (15.02.19 17:08:38 ~ 17:26:15)
belki de anlaşılmayacak tip sensindir.

  • koela  (15.02.19 18:04:32)
Kardeşim sorun başkalarının özgüveni değil senin özgüvensizliğin bence. Çöz artık şu sorunu. Daha önce sana kick boks ile ilgilenmeni tavsiye etmiştim. Kick boks tam olarak dövüş öğrenmek değildir. Bunu kendin de göreceksin.

Çabalamadan bir adım ileri gidemessin hayatın boyunca böyle dolaşırsın benden söylemesi..
  • ssiradanbirigibi  (15.02.19 18:19:37)