[]

Duyurunun doktorları

Pazartesi günü ayak parmaklarımdaki morluklar nedeniyle doktor 600mg Trentilin ve 100mg Ecopirin yazdı. Priferik vasküler hastalık teşhisi koymuş. Trentilin yerine Trental alarak salı günü ilaçlara başladım. Ek olarak PCOS için gynelle alıyorum.

İki gündür ciddi manada kötüyüm. Hafif çarpıntım oluyor özellikle ilaçları aldıktan sonraki birkaç saat. Ona katlanıyorum da duygu durumu olarak da çok kötüyüm. Dün ağlama krizi yaşadım anca uyuyunca toparladım, sonra baş ağrısı bıraktı zaten. Bugün de kriz gibi olmasa da biraz yine ağladım. Çok ağlak ve depresif bir haldeyim. Çok fazla yemek yiyemiyorum. Aç hissediyorum ama masaya oturunca iştahım kaçıyor, zorla yiyorum. Bi de buğday unu alerjim çıktı diye 1 haftadan az süredir ekmek/unlu yemiyorum ve 5-6 gün gibi bi sürede 2 kg su kaybettim tartıda korkuyorum adeta. Ciddi manada hareketsizleştim (zaten çok enerjik de değildim de), yataktan çıkmıyorum. Bugün de bi 2-3 saat uyudum biraz önce.

Bu trental ve ecopirini bırakmayı düşünüyorum. Doktora ayağımdaki bıdı ciddi bi şeye dönüşür mü dediğimde yok, soğuktan olur öyle havalar ısınınca rahatlarsın demişti ama bilemiyorum yine de. Bu durum ilaçların yan etkisidir diyip katlanmalı mıyım? Yoksa bıraksam da olur mu?

 
doktorlar cevap yazana kadar hemen prospektüslerini yan etkilerini oku.

özellikle şu yan etkiler görüldüğünde ilacın kullanımı bırakılmalıdır yazan yerleri.

çarpıntı deyince korktum.
  • killerbee  (14.02.19 23:50:56) 
@killerbee baktım aslında. kalp ritminde ciddi düzensizlik durumunda bırakın diyor evet ama ciddiyetini nasıl anlayabilirim ki? kalp atışımı hissediyorum göğüs kafesimde ama katlanamadığım bir şey yok.


  • kozmosta bir nokta  (15.02.19 00:04:37) 
Sigara içiyorsan bırak kesin. Alkol kesin alma. Ecopirin e devam diğerini şimdilik kes sonra doktoruna git durumu anlat.


  • andlee  (15.02.19 00:27:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.