Yurtdışına hediye götürmek

Yurtdışına Türkiye'den ne götürülür? İspanyollar için. Türkiye'yi anlatan ufak bir hediye ne olabilir? Tavsiyeleri alayım.

eskiden nazar boncuğu çok beğenilirdi. Yunanistan'da her mağazada satılmaya başladığına göre o seçenek türkiye'ye ait olmaktan çıkmış artık.

Lokum, kahve gibi yenecek içecek şeyler götürülebilir.

Bir keresinde İstanbul görselli küçük bir teneke kutu almış, içine halis zeytinyağı sabunu koyup gittiğim yerdekilere hediye etmiştim. Yiyecek olmaz derseniz bu da bir seçenek olabilir.
  • ucanokuz  (14.02.19 14:09:09)
Çekilmiş Türk kahvesi ve bakır cezve.
Lokum.

  • teknikekip  (14.02.19 14:22:20)
Falim sakizi cevirebilirsen cok ilgi cekiyor. Sarelle bitter gofreti cok seviyorlardi.

  • Traveller  (14.02.19 15:03:44)
Kahve ve cezve. Zaten mokapota ve sert kahveye alisiklar, sevmeleri muhtemel Türk kahvesini.

  • buf-e kür  (14.02.19 15:14:44)
baharat olabilir. şu uzunlamasına olan karışık baharatlardan bahsediyorum.
el yapımı sabun olabilir, kesesinde güzel sunumlu çok oluyor.
kahve seti olabilir fincanıyla birlikte.
hazır mantı paketleri satılıyor, alternatif olarak değerlendirebilirsin.
kadınsa bileklik olabilir, böyle şekil şekil güzel otantik / oryantel şeyler var.
eşarp çok seviliyor.
lokum aklına gelmiştir diye düşünüyorum :) ama lokumluk da olabilir. www.google.com
seramik tabaklar var örneğin, küçükten büyüğe çeşitli boyutlarda, onlar çok beğeniliyor.
..

.

çok güzel alternatiflerimiz var ya :) ben yurt dışına çıkarken milyonculara uğruyorum, çok uyguna güzel şeyler çıkıyor.
  • arvuti  (14.02.19 15:51:06 ~ 15:52:26)
Lokum lokum lokum. İspanyada her kose basinda jelibon dukkanlari var. Buyuk kucuk herkes poset poset jelibon yiyor. Akmaz kokmaz bozulmaz. En iyisi Lokum!

  • hepbiarayisicinde  (14.02.19 17:20:27)
Bizim şirkette beraber çalıştığım ve ayrılan Norveçli arkadaşlarıma genelde Paşabahçe’den kağıt ağırlığı veya bardak alıyordum. İstanbul serisi ve Osmanlı serisi çok beğenildi :)

  • Northern Mariner  (14.02.19 18:36:37)
Fazla heyecana gerek yok.
Lokum.

  • chitosan  (14.02.19 18:39:33)