[]

Yurtdışında telefon hattı ve Türkiye'deki edevlet, banka işlemleri

Yurtdışına çıkacağım. Orada uzun süre duracağım. Oradan banka işlemlerini yapabilir miyim? Sms ile giriş yapmak gerekecek. Hat yurtdışında aktif olarak kullanılır mi? Ayrıca yurtdışından bankaya veya edevlete giriş yapılır mi?
Tavsiyeleri alayım. 
çift simli bir telefon kullanıyorum, telefonuma bir alman bir türk hattı takılı. bankalar türk hattıma sms gönderiyorlar. bankalara erişim sağlayabilirsiniz, edevleti kullanmadım sanırım hiç.


  • semyasa  (14.02.19 14:19:38) 
Ziraat'ten mesaj alamamıştım. VPN ile iş gördü. En kötü o şekil halledersiniz.


  • habarbey  (14.02.19 14:45:36) 
Yurt disina bir ay evvel tasindim.Banka online subeye giris icin bana sms kodu yollayinca turkcell para kesiyor.Yurt disi kullanimi devreye giriyor.Bu sorunu nasil cozebilirim bilen biri var mi? Her ay 300 TL fatura oduyorum sirf sms aldigim icin


  • turkuaz  (14.02.19 17:09:11) 
Mailimi baska bir pcde actigimda girebilmek icin hattiniza sms ile gonderdigimiz sifreyi girin uyarisi aldim ve sms bana ulasmadigindan mailimi acamadim, maili acamayinca bir suru isimi halledemedim felaket magdur oldum. Varsa yolu bilen birisi aydinlatsa cok cok iyi olur.


  • hepbiarayisicinde  (14.02.19 17:27:52) 
yurt dışındkai numaranızı bankalara tanımlayın


  • oscar  (14.02.19 21:04:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.