Film Tavsiyesi lütfen

merhabalar,

ana temasını üniversite'nin, ya da bir akademisyen / mucit / dahi vs. 'nin oluşturdugu filmler arıyorum. bi icatı da anlatabilir mesela. üstün zekalı kişilerin anlatıldıgı filmler çok daha makbuldür ama.

Bu profile cuk diye oturan örnek bir film olarak "A Beautiful Mind" gösterilebilir. Good Will Hunting'de gayet uygun bi tarz.

lütfen bildiginiz bu tarz film isimlerini paslayınız.

şimdiden çok minnettarım.

teşekkürler.

Charlie Bartlett var, komedi filmi olmasından ziyade bir girişimci öğrenciyi anlatıyor. Dahi diyebiliriz.
www.imdb.com

  • iamthewalrusulan  (25.03.10 22:25:01)
Einstein and Eddington
Infinity (Feynman'ın hayatını anlatan)

  • sourlemonade  (25.03.10 22:28:26 ~ 22:29:02)
  • anoktak  (25.03.10 22:30:54)
en son x yıl önce, bi arkadaşım a beautfiul mind'i bilgisayarıma atmıştı. izle olm muhakkak diye. aylarca izlemedim. arkadaş her gördügünde soruyo izledin mi diye. bende umursamaz "yok abi ya, bakarız bi ara" diyodum. o da aynen sizin gibi "rica ediyorum, lütfen izle artık şunu demişti".. bi gece math finalinden önce beyin sulanmış bi vaziyette, bi film izleyeyim dedim. şöle bi bakym diye açtım a beautiful mind'i. o günden beri bi türlü kapatamadım. hayatımı bu kadar etkileyen bi olay daha olmadı. proje mühendisi olmak gibi hayaller kurarken, şimdi amerika'da gidebilecek uygun üniversite arıyorum doktora için. öyle içimden geldi anlatayım dedim :)

çok teşekkürler tavsiyeler için. hemen bu iki filmide ediniyorum.

daha fazla lütfen :) ..
  • 0dy  (25.03.10 22:31:35)
Pi'yi unuttum. Olmazsa olmaz.
www.imdb.com

  • iamthewalrusulan  (25.03.10 22:31:35)
La habitación de Fermat Aklıma birden gelmedi hepsi, taksit taksit oldu.
www.imdb.com

  • iamthewalrusulan  (25.03.10 22:33:14)
the prestige olabilir izlemedim şahsen ama

  • yuto  (25.03.10 22:34:47)
olsun olsun. süper oldu.

fermat'ın trailer'ini izlemiştim sanırım bi yerde. gökte ararken yerde bulmuş oldum. harika oldu.

çok teşekkürler.

more.. :)
  • 0dy  (25.03.10 22:35:30)
Akira Kurosawa'nın bir profesörün son yıllarını anlatan muhteşem bir yapıtı "Madadayo"yu izlemeden ölmek boşa yaşamaktır diyorum... İddiam büyük yani. Hemen edinin ve izleyin.

  • lazarus  (25.03.10 22:39:06)
the prestige

  • Becks  (25.03.10 22:39:44)
film değil de dizi önersem olur mu?
- big bang theory.

  • gebere jackson  (25.03.10 22:41:05)
  • iamthewalrusulan  (25.03.10 22:41:15)
ooo, harbi boşa yaşıyomuşum diyesim geldi. neler varmış.

filmlerden sonra bahsettiginiz diziye'de geçerim.

çok harika. teşekkürler.

and more..
  • 0dy  (25.03.10 22:42:40)
Diziye geçeceksen Fringe var dedi arkadaşlar. Einstein'a benzeyen adam varmış
Einstein diyince I.Q. var tabii bir de.

  • iamthewalrusulan  (25.03.10 22:45:09)
flash of genius,1970lerde geçen gerçek bir hikaye,bir mucidin hikayesi

  • cekikgozlusarisinzenci  (25.03.10 23:29:52)
  • iamthewalrusulan  (25.03.10 23:40:38)
ben de akademisyen ve dahilerden olusturdugu takimla yaptigi dolandiricilik icin

21-blackjack isimli filmi oneriyorum size
  • notorious brklp  (26.03.10 01:04:52)
harikasınız, teşekkürler.

  • 0dy  (26.03.10 01:16:59)
satranç ve deha :

(bkz: luzhin defence)

klimt şefimin konu edildiği aynı adlı film de iyi bir altyazıyla izlenebilir.
  • porsgemsheniark  (26.03.10 01:51:51)
amadeus
ray
les choristes
sherlock holmes
frida
the last station
nói albínói
proof
back to the future
religulous
la science des rêves
primer
la habitación de Fermat
la leggenda del pianista sull'oceano
  • ermanen  (26.03.10 05:00:07 ~ 05:06:28)
copying beethoven da olabilir.
bir de life of david gale

  • gebere jackson  (26.03.10 12:43:56 ~ 12:44:34)
hepsini kaydettim. sıradan başlıcam.

herkese teşekkürler.
  • 0dy  (26.03.10 22:57:14)