[]

en sevdiğiniz mehter marşı hangisi?

benim ki bu;

www.youtube.com

"Gâfil ne bilir neşve-i pür-şevk-i vegâyı"

 
siyasallaştığından beri dinlemeye çekinsem de abdülhamit marşı ile uyanıyorum, şu versiyonu güzel uyandırıyor :)

www.youtube.com
  • curukturpkokusu  (13.02.19 11:25:22) 
Hucum marsini severdim ama malum guruhla ozdeslestigi icin sogudum sevmiyorum.


  • stavro  (13.02.19 11:33:38) 
çurukturp; eet bu gönderdiğin biraz güncel siyasi yorumu olmuş, salt müzikal olarak bakın.

şunlar filan muhteşem;

(bkz: yelkenler biçilecek) adı bile süper değil mi, yelkenler biçilecek!

www.youtube.com

www.youtube.com

www.youtube.com

bir keresinde bir haftaiçi işsiz işsiz beşiktaşta dolaşırken dolmabahçeden çıkıp iki turlayıp geri dönen bir mehter takımına denk gelmiştim, ama o kadar boş bir andı ki, ne haftasonu ne de bir gösteri için çıkmışlar, öyle kendiliğinden giyinip kuşanmışlar, sırayı hiç bozmadan gayet disiplinli şekilde çala çala yürüyorlardı, yüzlerinde vakur bir ifade.. aşırı büyülü bir andı.

ondan beri mehter müziğine bayılıyorum.
  • füt  (13.02.19 11:40:43 ~ 11:58:11) 
Genç Osman

youtu.be
  • habarbey  (13.02.19 14:04:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.