[]

ihracat yaparken bedelin elden alınması?

bu konuda kesin bilgisi olan bir arkadaşımız var mı? ihracat yapacağım ve alacak kişi gelip Türkiye de ücreti elden ödemek istiyor.

Olur mu?


 
7000 tl'yi geçmiyorsa nakit makbuzu kesebilirsin. üstünde banka zorunlu.


  • hadibeoradan  (12.02.19 20:36:07) 
Olur. Ama şöyle;
İhracat bedeli 6 ay içerisinde herhangi bir bankaya yatması
Bir de o paranın tl ye çevrilmesi var. Bu şartları unutma.
Elden geldi para,
Adamla birlikte bankana git pasaportu ile birlikte gişeden yatırsın.
Döviz bürosundan gelirse de parayı al bankana git kendin yatır açıklamaya şu faturanın ihracat bedelidir diye yaz
  • Frederick Co  (12.02.19 22:05:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.