[]

Tibbi bir durum

Söyle ki,

Ananem 15 sene önce siddetli bel agrilari dolayisiyla bir operasyon gecirdi ve beline 6 vida takildi, bu ameliyattan 10 sene sonra benzer sikayetlerle benzer bir operasyonla yine 4 vida daha takildi.

Ve en son olarak bundan 3 hafta önce sag bacaginin üzerine basamama ve sidetli agri sebebiyle istanbul'da bir özel hastenede bir beyin cerrahi tarafinda benzer bir operasyonla beline yeni vidalar takildi. Bu ameliyattan iki gün sonra siddetli agrilarinin devam etmesi üzerine doktor tekrar bir ameliyat karari verdi ve eski vidalarin bu agrilara sebebiyet verdigini söyleyip, onlari cikartti.

Ben tüm bu süreci istanbul'da olamadigim icin annem ve babamdan duyduklarimdan aktariyorum bu arada.

Ikinci ameliyatin üzerinden iki hafta gecmis olmasina ragmen siddetli agrilar devam etmekte ve ayaginda bir gelisme yok. Hala üzerine basamiyor.

Doktorun önerisiyle fizyoteripiye baslandi yine ayni hastanede, ve yine doktora göre sinirleri neredeyse öldügü icin bu agrilari hala cekiyor.

Kisa kesmek gerekirse, bu sürec normal mi sizce? Elbette ki bu sorum saglik sektörü calisanlarina ve benzer tecrübeleri olanlara.

Ikinci olaraksa ben bugün istanbul'a geldim ve tüm raporlarini aldim. Sonuclari baska doktorlara da danisip fikir alma niyetindeyim. Bu minvalde önerebileceginiz bir doktor var mi?

Cok tesekkürler okuyan ve cevaplayanlara simdiden.

 
Benzer senaryoyu babaannem yaşıyor. Kemik erimesi de oldugu icin vidalar hareket ediyor bu yuzden agrilar devam. İlacla igneyle yasiyor bir sekilde.


  • hepbiarayisicinde  (12.02.19 20:52:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.