Evde internet olmamasi ve turkcell vinn

Yeni gececegimiz evde internet altyapisi yokmus ttnet oyle soylemis.
Bazilari internette ttnet in olmaz dedigi yerlerde vodefone internet bagladi vs uazmislar.

Hicbiri olmazsa bu turkcell vinn nedir ve nasil oluyor kullananlar yorum yapabilir mi? Bi de fiyatlari nasil oluyor? Tim e gidecegim yakinda ama oncesinde arastirma yapmak istiyorum size de sorayim dedim.
Evde 2 kişiyiz ve internetsiz yapamiyoruz simdiden kara kara düşünmeye basladik.

alternatif olarak komşunun internetine ortak olabilirsin durumunu belirterek. geçici bi süreliğine yeni port açılana kadar vs.

  • oldz  (12.02.19 19:32:23)
vın vs türü mobil internet alırsan kota 10-20 gb gibi birşey olacak.

  • orpheus  (12.02.19 19:38:31)
ben turkcell vınn kullanıyorum aynı şekilde altyapı olmadığı için. ayda 150tl 50gb kota ama benim puanım mı ne biriktiği için ayda 95tl ödüyorum memnunum şimdilik

  • feykalade  (12.02.19 19:43:32)
Vinn kullandik bi ara. 12 gb kotasi vardi 50 tl fatura geliyordu. 250 tl modeme verdik. Iptal ederken de 147 tl aldilar (sanirim taahhut bozuldugu icin).

Ev kullanimina cok da uygun degil.
  • brkylmz  (12.02.19 19:43:45)
Yeni taşıyacağız kimseyi tanimiyoruz belki zamanla o ortaklik isini yapabiliriz binada komple internet yok.

Evet uygun degil fiyatlari da cok pahali ama alt yapi yokken mecburuz sanki
  • takilagimacanim  (12.02.19 20:31:18)
@feykalade peki size yetiyor mu bu 50gb?

  • takilagimacanim  (12.02.19 20:32:06)
yani ilk ayım daha fatura gelmedi henüz bilmiyorum ama kotayı aşacağımı sanmıyorum birşey indirmiyorum çünkü sadece arada film falan izliyorum. internet hızı iyi, modem gitti derdi de yok o açıdan güzel

  • feykalade  (12.02.19 20:51:44)
Anladim biz de arada film dizi ve youtube icin kullanacagiz. Alt yapi olmayinca baya moralim bozulmustu ama bize de yeter sanirim

  • takilagimacanim  (12.02.19 21:06:54)
youtube saatte 1gb falan yiyor. 12 gb falan internet alirsaniz iki kisi icin baya kisitli olur. o yuzden 50 veya 75 bakmakta fayda var

  • lifeframe  (12.02.19 21:51:47)
12 asla yetmez zaten 50den de şüpheliyim idare edicez artik.
Bu Alt yapi isleri cok uzun suruyormus 2 senedir interneti olmayanlar var..

  • takilagimacanim  (12.02.19 22:06:35)
sokakta mı internet yok yoksa sadece binada ankastre kutu mu yok?
eğer sokakta internet varsa ve hat kablosu (bayağı kalınca bir kablo) yeraltından değilde açıktan geçiyorsa kabloyu testereyle falan kesin. yapmaya geldiklerinde yakalarına yapışıp yaptırın. %100 çalışıyor. bize de bir yapıdenetim firması bu yolu önermişti.

edit: biz kesmedik ama sağolsun bizim yerimize hırsızlık için gelen çocuklar kesmişti. sonra hazır gelmişken yapalım dediler. talep sırası çok uzun sizinki anca 6 ayda bağlanır demişlerdi.
  • neysene  (12.02.19 22:26:06 ~ 22:28:17)
Hat çekmeden çalışanları var superbox gibi. Vodafonunda var onlardan birini alın normal netten daha sıkıntısız çekiyor genelde.

  • bahoho  (12.02.19 22:28:05)
Biraz pahalı ama ben Turkcell Superbox kullanıyorum. Taşındığın yere, dağa - bayıra - kampa götür, VINN'a benziyor ama 75 mbps kadar hız alabiliyorsun yerine göre. Şurada deneyimlerimi yazdım biraz, faydalanmak isteyen arkadaşlar ziyaret edebilir: dorukosanmaz.com

  • d0RuK  (18.02.19 00:25:34)