Herkes çift karakterli midir

Arkadaşlar düşünüyorum da herkes ailesinin arkadaşlarının ve iş hayatında farklı samimiyette ve daha farklı davranır bu bizim çift karakterli olduğumuzu mu gösterir olması gereken bu mudur ya da her yerde aynı tutumlu mu olmak gerekir bu daha tutarlı mı olur? Sizin düşünceniz nedir

En az iki yüzümüz var, burası kesin.
Ama kelime anlamı olarak iki yüzlülük başka birşey.

  • zaman  (12.02.19 18:28:45)
İzlemediysen Split’i izlemeni tavsiye ederim

  • bisorumolacaktı  (12.02.19 18:37:49)
maskeler modern hayatta şart ama gerçek yüzümüzden çok da denişik olmamalı diye okumuştum, engin geçtan, insan olmak kitabında.

  • for day to break  (12.02.19 18:41:33)
bu iki yüzlülük değil bence maske de tam karşılamıyor çünkü maske birşeyleri örtmeye yararken onun yerine kimlik demek daha doğru gibi, çünkü kimlikler birşeyleri saklamak yerine ortaya çıkarıyor, kendi meslektaşlarımız arasında iş yerinde bir kimliğimiz vardır fakat ailemizin yanına gittiğimizde çocuk kimliğimiz ortaya çıkar ve öyle davranırız, oradan kalkıp arkadaşlarımızla buluştuğumuzda arkadaş kimliğimiz ortaya çıkar, bu kimlikler hayattaki konumumuza göre bir sürü çoğaltılabilir, hepsi de bize ait.

  • freebird5406_2  (12.02.19 20:01:39 ~ 20:03:38)
@freebird+1

Ben de maske ya da iki yüzlülük olduğunu sanmıyorum. Girdiğimiz ortamlarin sosyokulturel seviyeleri birbirinden cok farklı oluyor. Haliyle insanlarla iletişime girmek durumunda kalınca ister istemez onların seviyesine gore konuşuyor/ davranıyoruz. Bu da normal bence
  • Amaranta ursula  (12.02.19 20:14:32)
Evet bir nebze boyle olmak zorunda. O "neysen o ol, dobra ol" tarzi ogretiler hikaye olup gercek dünyada calismaz. Politik olmazsan hep sikinti yasarsin.
Yerine gore uygun kimliğe burunmek gerekir. Isler boyle yurur. Oyunu kuralina gore oynamazsan kaybedersin.

  • stavro  (12.02.19 21:40:01)