[]

Gobeklitepe

Göbeklitepe üzerine yakın tarihli yazılmış kitap-makale tavsiyelerini üzerime atabilir misiniz? çok fazla kitap var ama sanki konu gündemde hadi yazalım diye yazılmış şeyler, ciddi araştırma vs ile yazılmış bildiğiniz kaynak var mı?

Şimdiden teşekkürler


 
klaus schmidt'in kitabını arkeoloji yayınları zaman zaman bassa da hızla tükeniyor, nadirkitap'a çok yüksek fiyattan düşüyor

burayı takip et istersen
www.arkeolojisanat.com
  • freebird5406_2  (12.02.19 15:23:11 ~ 15:40:12) 
Klaus Schmidt'ten sorulur gobekli tepe. Kitabi da var. Onu al. Orada da satiliyor hatta. Biz oradayken oradaki stok bitmisti o an:) Kendisi de oradaydi.


  • stavro  (12.02.19 15:30:19 ~ 15:34:41) 
evet ama schmidt'in kitabı 2007'de çıkmış. daha yeni bişiler yok mu anlamında sormuştum aslında. şu anda kazı yapanlar bişi yazmamış mı?


  • euteamo  (12.02.19 15:46:52) 
Kazilar devam ediyor ama Schmidt'in yazdiklari hala guncel cogunlukla. Tezlere ve makalelere bakabilirsiniz. En gunceli makalelerdir.


  • evrim halkasi  (12.02.19 15:58:51) 
Su an kazi yapanlar derken Gobeklitepe uzerinde calisan kisi Klaus Schmidt zaten. Yeni bir sey cikarsa da o cikarir yani.


  • stavro  (12.02.19 16:00:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.