[]

abd'ye kahve sorusu (2. aşama)

kahveyi aldım. şimdi güzelce paketledim. ben bunu hangi firma ile yollarsam
hızlı gider? kaç paraya gider?
ve hediye olarak gönderdiğim için fatura koymamam gerek.
faturasız göndermenin bir yolu yok mu?

 
PTT ile yollayın eğer bütçe sıkıntınız varsa. Yoksa UPS de olabilir ama astronomik fiyat verebilirler. Faturaya ne gerek var, paketleyip götürün, orada taahhütlü olarak gönderin. 30 TL falan tutar sanırım ama ağırlığa göre değişir.


  • whoosie  (12.02.19 14:41:35 ~ 14:44:12) 
PTT +1. Daha önce Amerika'ya PTT ile paket göndermişliğim var, hatta fincan takımı yollamıştım. Kırılmadan gitmişti oralara. (Ve evet, hediyeydi)


  • gonion  (12.02.19 15:24:45) 
kahve yerine başka birşey yolladığımı söylesem sorun çıkar mı?
çünkü kahve gümrüğe takılabilirmiş gıda malzemesi oldugu icin.

  • farrytikki2  (12.02.19 15:28:28) 
şimdi baktım büüyk ihtimal gümrüğe takılmayacak. dün ben gümrükten geçmez demiştim ama paketli çay kahve baharat sorun olmuyormuş.

en uygunu kargogo firmasına bak. sitelerinden hesaplayabilirein tutarı. paketi açıyorlar yalan beyan verme. 4 günde gelir amerikaya
  • oscar  (12.02.19 20:18:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.