[]

Blok ders mecburiyeti

Selam Kartacalılar..

Üniversitede ders çakışması durumundan dolayı bir dersi farklı programdan alıyorum. Ancak yine de dersler uç uca denk geliyor ve 4 saat blok ders yapmak durumunda kalıyorum. Bu tek seferlik olsa belki sorun değil ama her hafta durum böyle. Olayı ikinci dersin hocasına aktarıp kendisinden ders başlangıcında 5 dakikalık gecikme toleransı istediğimde cevabı "beni ilgilendirmez. Geç kalırsan almam" oldu. Ama bu benim iradem dışı gelişen bir durum ve buna mecburum. Şimdi sorum şu ki hocanın bu durumda hukuki olarak derse almama hakkı var mı? Her hafta 4 (kimi durumlarda 6) saat o sırada oturmaktan başka çare yok mu?


 
uğraşıp da o 5 dakika molayı kurtarsan bile hocanın seni dersten bırakmasıyla uğraşırsın. 5 dakika tolerans göstermeyen adamın egosundan korkulur.


  • necron  (12.02.19 15:02:52) 
İlk dersten erken çıksan?


  • bahoho  (12.02.19 15:08:04) 
benzer durumda kalmış biri olarak ben iki hocayı da ikna edebilmiştim. ama açıkçası konuşmama da gerek yokmuş. çoğu zaman birinden birinin dersi olmuyordu ya da kısa sürüyordu.


  • aydogank  (12.02.19 19:07:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.