[]

Android uygulama tasarım

android uygulama yapmaya çalışıyorum kendim bu aralar. kod bilgim var ama android tarafını bilmiyodum, eğitim videoları falan izliyorum bişeyler çıkarmaya başladım, temel seviyede olsa. fakat aklıma takılan bi olay var bu aralar.

yaptığım şeylerin arayüzü çok çirkin görünüyor şu anda. bu uygulamanın tasarımını nasıl yapacağız? material design denen olay bu mu oluyor? ayrıca butondur, imagedır bunlar için birilerine tasarım yaptırmak mı lazım, yoksa hazır bulunucak yerler var mı? yol gösterecek, fikir verecek olan olursa sevinirim. site ismi ya da eğitim videosu vs. paylaşırsanız sevinirim


 
ui/ux design araştır biraz. templateler appler için var mı ama genelde template cenneti envato'dur, orada arayabilirsin.

pintereste falan girip de ui/ux design diye arattığında genel trendlerin neler olduğuna bakıp ilk başlarda taklit ederek başlayabilirsin.
  • isvicre rakisi  (12.02.19 11:42:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.