[]

android uygulama yukleme problemi

hafiza karti bombos olmasina ragmen ve varsayilan depolamayi hafiza karti yapmama ragmen telefona yuklemeyr calisiyor ve "yer yok" diyor. bunu nasil duzeltebilirim?

lenovo p1m telefon.


 
varsayılan hafızayı sd kart yapmanız uygulamaların oraya kurulacağı anlamına gelmiyor maalesef. hafıza kartına çoğunlukla uygulamaların kendisi değil de uygulama verileri veya önbelleği falan gönderiliyor.
bu işi görebilen app2sd gibi uygulamalar var, bir kontrol edin isterseniz.
bir de, uygulamaları kurduktan sonra taşıma gibi bir seçenek çıkıyor mu?
  • gkhncnzdgn  (12.02.19 11:22:34) 
hayır, ama depolama bolumunde sd karta tasima var.


  • tabudeviren  (12.02.19 14:57:09) 
bundan ben de muzdaribim. aslında o hafıza kartı olayında çakallık yapmışlar. sadece fotoğraf, video vs. için sağlam çalışıyor. uygulamaların bi kısmını da hafıza kartına aktrabiliyosun ancak aktarınca çoğu sapıtıyor. bu yüzden varsayılan olması bişeyi değiştirmiyo. depolama alanı dolduğunda hafıza kartına aktar uyarısı gelir telefona. ona bırak işleri. veya taşınabilecek olan verileri telefon taşır zaten. ama ı-ıh isterse 256gb kartın olsun hiçbi faydası yok.

not: 16 gb telefonla cebelleşen biri.
  • aydogank  (12.02.19 19:22:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.