evde matkap/elektrikli tornavida

merhaba.

biraz saçma bir soru olacak ama merak ettim.

1. evinizde kaliteli bir tane elektrikli tornavida var mı?

2. evinizde matkap var mı?

3. her ikisini de ne sıklıkla kullanıyorsunuz ve ayrıca ne marka?

teşekkürler.

1. yok ama bosch marka bi tane ödünç alıp kullanmıştım. harika bir şey.

2. var

3. matkabı taşınırken kullandım sonra bi daha da kullanmadım kullanmam zaten ben almamıştım ev arkadaşımdan kaldı. alacak olsam almazdım, her zaman ödünç alacak birileri bulunur. karşılığında bi paket sigara falan ısmarlarsın. black and decker matkap var bende ve dandik.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (11.02.19 22:53:59)
1,2: matkap ve vidalama aynı cihazda olandan var.
3: haftada bir kere lazım oluyor.

  • iddaaci  (11.02.19 23:01:35)
Kac tane var sayisini bilmiyorum. Haftada bir kullaniyorum.

  • acemi  (11.02.19 23:06:20)
1. evet. matkap ve vidalama aynı olandan, iki farklı marka.
2. evet. hem şarjlı hem darbeli.
3. çok sık. bosch pro (mavi)
  • halanne  (11.02.19 23:31:54)
1 - var
2- Var
3 - ayda bir mutlaka lazim oluyor. elektrikli tornavida dewalt, matkap bosch

bonus: en iyi marka? dewalt < bosch < makita seklinde gider bence..
  • cooperr  (11.02.19 23:45:20)
ikisi de yok. Sadece Bosch marka küçük bir manuel tornavida seti var, taşınırken eşyaları monte ederken kullanmıştım. Bunun haricinde hiç kullanmadım diyebilirim, yılda bir kez sandalye ve masaların vidalarını sıkıştırmak için kullanıyorum.

  • orient blue  (12.02.19 00:14:09)
Yıllar önce a101 den el tornavida seti almıştım farklı boylarda ve türlerde torvida ucu var. Markası atlas, çok memnunum.

Dusuk dirençli akülü matkap lazım oluyor arada bir. Bahsettiğim tornavida uçları matkaba uyuyor. Delmekten ziyade ahsap vidalamak gibi şeyler için gerekiyor. Elle de hallouyor, ama yoruyor
  • biseysorcaktim  (12.02.19 00:24:30)
1. evinizde kaliteli bir tane elektrikli tornavida var mı?
> elektrikli tornavida ile "kontrol kalemi" demek istiyorsun sandım, ayrı bir aletmiş :) hayır yok..

2. evinizde matkap var mı?
> var. bosch. kutulu matkap ucu seti var. duvar, metal, ahşap delmek için.

3. her ikisini de ne sıklıkla kullanıyorsunuz ve ayrıca ne marka?
> matkap var, nadiren kullanıyorum. senede üç beş kez olabilir. ama iyi ki almışım diyorum. çünkü başka türlü halledilecek işler değil.
  • tabudeviren  (12.02.19 01:21:54 ~ 01:22:26)
1,2: şarjlı matkap var, hızı düşürünce akülü vidalama da oluyor.
3: ayda bir civarı.

  • babilbaligi  (12.02.19 09:05:03)
vidalama yok, keske olsa, cok guzel ve lazim bir alet.
matkap var, bosch marka, babamin dogumgunu hediyesi.

hic ele gune muhtac olmadan, her ihtiyacim oldugunda matkabimi keyifle kullaniyorum.
  • jimicik  (12.02.19 10:57:05)
1- Var orta seviye. Kalitesiz degil ama en iyilerinden de degil.

2- Var. Darbeli.

3- Eskisi kadar sik kullanmasam da ayda bir kullaniyorumdur.
Sarjli Black&Decker, matkap Bosch.

4- Dremel hobi matkabi falan da var cesitli aparatlariyla birlikte. Baska seyler de var.

Buyuk villam falan olsa bir odayi ya da garaji komple hirdavat doldurur atolyeye ceviririm.
  • stavro  (12.02.19 11:09:17 ~ 11:53:56)
1- Var
2- Var
3- İhtiyaca göre elbette. Evde tadilat olduğu zamanlarda, taşınmalarda filan daha sık. 4 taşınma yaşadık, bu arada İkea'dan bebek odası almıştık, ıvır zıvır bir sürü şey. Matkap Bosch vidalama black&decker marka
  • SiyamkedisiZorro  (12.02.19 11:14:47)
Bu arada bizde elektrikli testere (jigsaw), lehim aleti, perçin vs bir sürü alet var. Bir kısmını eşime ben aldım. Hani 14 Şubat sevgilime ne alayım diye soran olursa erkekler çok seviyor, gerçi ben de seviyorum.

  • SiyamkedisiZorro  (12.02.19 11:17:37)