[]

İstanbul'da Motorcular Aşırı Gürültü Yapmıyor mu?

Bir sene kadardır İstanbulda yoktum.
Kış olmasına rağmen motor sayısı oldukça artmış ve
Hep motoru bağırtarak geziyorlar gibime geldi.
Bir tanesinin plakasını alıp polise şikayet ettim ama
muhtemelen birşey çıkmayacak.
Nasıl dayanıyorsunuz bu gürültüye?

 
bende motorsiklet kullanan biri olarak motorunu bagirtirarak gezen insan musveddelerinden tiksiniyorum. kadikoyde ozellikle cok fazla boyle tip var ki bazen gece uyutmuyorlar insani.


  • tahtakafa  (11.02.19 21:50:34) 
Onlar motorcu değil, apaçi. Aklı başında motorcu en fazla görünürlüğünü/duyunurluğunu arttırmak için performans motor takar o da çoğumuzun hoşuna giden yarış arabası/motoru sesi. Zaten bunlar da yasal sınır DB altında ses üretirler ve üzerlerinde bu değerler de yazar.

Rahatsız olduğumuz sesleri bilerek eksuzu belirli yerlerinden delen/kesen, 50 TL'ye içi boş boru alıp takan, eksozu düşen ve yenisini takmayanlar çıkarıyor.

Hayır yavaş da gidiyor şeresizin motoru, caddenin bir başından öbür başına kadar bekliyoruz ki geçip gitsin de karşımızdaki insanla iletişim kurmaya devam edelim.
  • John Bloor  (12.02.19 11:05:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.