[]

spotify, netflix, udemy kullananlar dikkat

internette dolaşırken şöyle bi siteye denk geldim, mail adresiniz ve şifreleriniz güvenli mi diye kontrol ediveriyor.

haveibeenpwned.com

sonra şeytan dürttü, bi kendi adresimi kurcalayayım dedim google'da.

mail adresimi ve şifremi yanyana yazarak arattım ve başta pastebin olmak üzere bi kaç tane hack sitesinde paylaşıldığını gördüm. neyse olan oldu zaten giris yapmasi kolay olsun diye basit tutulmus sifrelerdi ama anladim ki bunun sonu yok. o listelerde sizinkiler de yer aliyo olabilir. o yuzden tikkat tikkat, elinizi cabuk tutun ve degistirin.

 
Korkudan linke tiklayamadim, dolandiriciysan 3 kere tik at shdhdh


  • her giriste sifresini unutan adam  (11.02.19 19:33:47) 
linke minke tiklamayin google'dan kendi mailinizi ve şifrenizi yanyana yazıp aratın o zaman mail:şifre şeklinde :D


  • aydogank  (11.02.19 19:35:01) 
Daha bugün Netflix hesabım hacklendi. Bi anda hesaptan attı, böyle bir mail adresi kayıtlı değil dedi. Musteri hizmetlerini arayıp iki dakkada çözdük neyse ki. Müşteri temsilcisi söyledi zaten hacklendigini de. Nerden nasıl yaptılar anlam veremedim. Ama dipnot niyetine yazayım dedim.


  • esse classic  (11.02.19 21:37:33) 
o link saglam, guvenli site orada sorun yok da. sakin sifrenizi hele mail adresi ile beraber aratmayin. bilgilerinizi altin tepside sunmak demek bu.


  • crucio  (11.02.19 21:42:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.