[]

Avrupa'da maddi getirisi yuksek olan meslekler?

Merhaba, Letonya Riga'da lisans egitimi alacagim. Okuyacagim bolum konusunda hala bir tercih yapamadim. Her bolumu artilari ve eksileriyle tek tek arastiriyorum. Belki siz de birkac tavsiyede bulunabilirsiniz. Sizce tip ve muhendislikler haric hangi bolumu okumak AB sartlarinda maddi getiri acisindan daha dogru bir tercih olur?
 
Avrupa'nin hepsi ayni degil, revacta olan meslekler yerine gore degisir. Bir de Letonya'dan alinan diploma letonya disinda cok sallanmaz bence.


  • hot potato  (11.02.19 18:45:42) 
sorunun nesi sacma? Bir yazar arkadas sagolsun ozelden veterinerlik yazmis ve neden bu meslegi secmenin daha dogru olabilecegini (ab ulkelerinde evcil hayvan beslemenin cok revasta olmasi vs. gibi) nedenlerle siralamis mesela.


  • balmung  (11.02.19 18:48:14) 
dönercilik


  • gezegen olan pluton  (11.02.19 19:03:01) 
okuyacagin bolumun/okulun EU ulkelerinde denkligi oldugundan emin ol bosa kurek cekme.

tip/hukuk iyi para kazanilan sektorler ama baska ulkede calisabilecegini zannetmiyorum.
muhendislikte geneline bakarsak pek para yok ama baska ulkelerde calismasi daha kolay.
  • cooperr  (11.02.19 20:04:18) 
bence veterinerlik tavsiye eden arkadaşı çok ciddiye alma. evcil hayvan beslemek modaymış diye veteriner olunmaz.

madem kıstasın para, "mühendislikler dışında" demeni görmezden geliyorum. yapay zeka, veri güvenliği, büyük veri analizi gibi konulara yönelmen açısından bilişimle ilgili bir bölümü seçmen doğru olur.

hukuk desek fazla lokal bir iş. ya da psikolog falan ol, bilemedim.
  • zgrydn  (11.02.19 20:10:22 ~ 20:10:50) 
Her yerde olduğu gibi okuldan çıkar çıkmaz en çok para kazanacağın alan ya yatırım bankacılığı ya da mbb'de danışmanlık.


  • noluyo yaa  (11.02.19 20:27:20) 
su/elektrik tesisatçıları, boya-badanacılar/sıva ustaları vs epey kazanıyor. Hollanda'da 2+1 evin boya-badanası 11.000 euro dediydi bir arkadaş.


  • taurina  (11.02.19 20:36:06) 
It sektorune yonel


  • nax  (11.02.19 21:13:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.