[]

Daire şeklinde tarla

Bunların dörtgene göre avantajı nedir? Bizde neden yok ya da az, ben hiç görmedim?

Haritaya Bow Island yazıp bakabilirsiniz. Gezerken gördüm.


 
merkeze uzaklık aynı olduğu için, sulama, biçme gibi işlemler yapılırken kolaylık sağlıyor olabilir.


  • silver apple  (11.02.19 17:05:46) 
sulama sisteminden dolayı bu yolu seçiyorlardı sanırım. tam ortada bir su kaynağı oluyor. tüm tarlayı en eşit şekilde sulamak mümkün oluyor. değişik bir sistemi vardı okumuştum daha önce bir yerlerde bulamadım şimdi.


  • etsiz cig kofte olmaz  (11.02.19 17:12:38) 
sulama ve tohumlama otomasyonla yapılıyorsa avantajlı oluyor. ortaya döner bir sistem takılıyor iş bitiyor.

çok bildiğimden değil belgeselde izlemiştim. israil ve arap ülkeleri çölün ortasında bu sistemlerle acayip tarım yapıyorlar.
  • the ultimate driving machine  (11.02.19 17:16:37) 
bizde neden yok?

öncelikli sebebi bizde o kadar büyük tekil tarlalar yok. 3 4 dekar yerde yapamazsın bunu.
  • kljgslsdkjsd  (11.02.19 18:05:15) 
Bir diğer sebebi de su kaynaklarının azlığı. Arabistan'daki birçok tarla daireseldir. Su tasarrufunda da etkili bir yöntem fakat alan sorunu sebebiyle Türkiye'de uygulanması çok da uygun değil. Yarın öbür gün ev dikmek istiyor çünkü birçok insan. Dairesel bir tarlayı uyduramazlar kafalarına.


  • desdenova34  (11.02.19 19:34:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.