Mac OS X VPN

Private Internet Access kullaniyordum. Bugun itibariyle tumden kapattilar sanirim.

Tunnelbear calismiyor.

TTnet icin ne tavsiye edersiniz?

cyberghost firefox eklentisi çalışıyor ttnet'te. nordvpn de çalışıyor.

  • kamile necaset  (11.02.19 16:47:34)
L2TP olarak kullanıyorsan PIA'yı çalışıyor hala.
Belki kullandığın sunucuyla ilgili bir sıkıntıdır. PIA'nın farklı bir sunucusuna geçebilirsin.

  • nuevo  (11.02.19 16:57:29)
pia'nın kendi yazılımından deniyorum. bugune kadar normal çalışıyordu.

TCP ve Auto port.

Bu nordvpn ne kadar pahalı ya? 90 dolar yıllık. ExpressVPNde oyle.

Bu vpn servisleri bu kadar pahalı değildi eskiden. Yıllık 600 lira vermek çok saçma.
  • Jeckson  (11.02.19 17:25:29)
Ayrıca L2TP sanırım o kadar da güvenli değil

  • Jeckson  (11.02.19 17:29:14)
Kendi VPN'ninizi kurun. En rahat çözüm o. Özel mesaj atarsanız açıklayabilirim.

  • synthetic a priori  (11.02.19 18:11:24)
digitaloceanda denedim bir ara o da güvenli değil gibi. digitalocean goruyor bu sefer nereye baglandiğini sanirim

  • Jeckson  (11.02.19 18:19:55)
opera tarayıcı kullanıyorum safari 12 geldiğinden beri, kendi vpn’i baya işimi görüyor.

  • phoarbix  (11.02.19 18:20:51)
@Jeckson

Google Cloud üzerinden kuruyorum ben. Bir senelik 300 dolar da bedava kredisi var. Yani bir sene ücretsiz gibi düşünebilirsiniz. Bu arada kullandığınız VPN servisleri de görebilir ne yaptığınızı zaten, Google veya DigitalOcean gibi bir şirkete güvenmek daha mantıklı değil mi?
  • synthetic a priori  (11.02.19 18:37:07)
vpn servisleri log tutmuyor. diğer şirketler log tutmak zorunda.

  • Jeckson  (12.02.19 08:25:23)
@Jeckson selamlar yeni gördüm mesajını
evet L2TP OpenVPN kadar güvenli değil ama yine de dünya genelinde L2TP over IPSEC oldukça güvenli kabul ediliyor.

Bir de her vpn başlığında DigitalOcean vs kullanın gibi öneriler görüyorum. VPN servisleri çok daha başarılı istediğin ülkenin istediğin şehrinden bağlanabiliyorsun bu çok büyük bir artı bana göre. Ayrıca Netflix banlamalarına karşı devamlı yeni makine üretiyorlar o sayede netflixi aşabiliyorsun. Tr den Us Netflix izlemenin en mantıklı yolu halen vpn servisleri.
  • nuevo  (12.02.19 10:09:09)
teşekkürler.

pia ile netflix izleyemiyordum. netflix algiliyordu pia'yi.
  • Jeckson  (12.02.19 12:33:53 ~ 12:34:05)
Ben izleyebiliyorum :D

  • nuevo  (13.02.19 08:47:21)