[]

Yerel ağ kurma yardımı

İtalya’da trende gördüm, döndüğümüzde Pegasus’ta uçakta başlatmıştı. Olay şu;
Wifi ağına katılıyorsunuz, onların söylediği web sayfasına bağlanıyorsunuz ve hazırladıkları web sayfasından tüm içeriğe erişiyorsunuz. Burada artık allah ne verdiyse film, dizi, gazete, dergi takılıyorsunuz. Bir nevi yeni nesil Online/offline eğlence sistemi. Başka ülkelerde takribi 4 yıldır varmış ben yeni gördüm ve bunu evde yapmak istiyorum.

Kişisel bilgisayarımda bir arayüz hazırlicam mesela, harddiskteki dosyaları hedef göstericem, ipadten olur belki akıllı tv’den olur bağlanıp tüm içeriğe bunun üstünden erişmek gibi bir planım var.

Fazla mı uçtum acaba ama sisteme çok özendim yav...

 
Plex araştır hocam.


  • bana nicki gerek nicki  (11.02.19 15:48:45) 
sanırım lokal ağda çalışan bir http sunucu üzerindeki wordpress ile basitçe yapılabilir.


  • alperz  (11.02.19 15:49:45) 
Onu biliyorum. Bu arayüzlü sistem çok hoşuma gitti. Nasıl yapıyorlar bunu?


  • herospower  (11.02.19 15:49:50) 
Onu biliyorum dediğim plex’i biliyorum.

Lokal ağda çalışan sunucu kesin çözüm müdür sizce? Ona göre google amcaya başvurmak lazım.
  • herospower  (11.02.19 15:51:12) 
Dediğiniz sanıyorum askeriyede gördüğümüz KARANET gibi bir şey.

Şurayı okumanızı tavsiye ederim: rizasahan.wordpress.com
  • teknikekip  (11.02.19 16:17:48 ~ 16:18:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.