Doğu Ekspresi Yatakli Bilet

TCDD sitesine baktim. 1 aylik dilimde bilet yok. Zaten internette de bulunamadığı konuşuluyor.

Ama turizm operatorlerinde bulunuyormuş galiba. Bunlardan satın almak mümkün mü?

Mümkün değil. Turizm operatörleri biletleri satmak için almıyorlarmış. Duyduğuma göre biletlerin hepsini alıp ellerinde tutup iflas etmeye çalışıyorlarmış. Halbuki satsalar kar edebilirlerdi. Operatörler ilginç cidden...

  • Tears of Devil  (11.02.19 12:45:06)
malum twitte dendiği gibi, doğu ekspresi romantizmi yaşanacak diye millet köyüne gidemiyor.

  • zgrydn  (11.02.19 12:53:48)
Bulunan turizm operatörlerinin birincisi, TCDD'ye ait olan Raytur :)

  • whoosie  (11.02.19 13:19:45)
köyüne gitmek isteyen uçağa binsin. hem ankara'dan hem istanbul'dan karsa uçak var. 1-1.5 saatte varıyor. yataklı vagon sayısı da öyle çok değil zaten. daha çok normal koltuklar var ve çoğu boş. ayrıca köyüne giden kişilerin yaptığı seyahat zevk için yapılandan daha ciddi değildir. yata yata gitmek zorunda değil. normal koltuk bileti alsın gitsin ya da söyleyin tcdd'ye sadece bir vagonu koltuklu diğerlerini yataklı yapsın.

soruya cevap: evet bazı şirketlerin fırsatçılık yapıp bu biletleri kaptığı doğru.
  • error522  (11.02.19 13:45:30 ~ 13:45:57)
biletlerin ne zaman çıktığını öğrenip, o dakikada girerseniz siteye, alabiliyorsunuz.
Kars'ta gezecekseniz orada ekstra epey para harcayacaksınız. araç kiralama ya da taksi tutma, karda kışta zor derseniz zaten bir turdan alın bilet. hepsi dahil oluyor.
yok ben özgürce takılıp, uygun yerlerde kalırım derseniz, dediğim gibi biletlerin çıktığı günü takip edin.
  • lovemyself  (11.02.19 16:36:11)
biletlerin cıkmasi ne demek acaba?

nundan 1 ay sonrasindan sonraya zaten bilet aldirmiyor.

1 ay sonrasi icin her gun için otomatik olarak açmıyorlar mı bu mantıkla? biletin çıkmasını beklemek ne demek?
  • Jeckson  (11.02.19 16:41:21)
gezipgordum.com

bunun gibi açıklamalı siteler var. bi bakın isterseniz.
  • lovemyself  (11.02.19 20:25:19)