[]

mağazadan alınan tv piksel hatası-yasal durumlar

metro toptan marketten çocuğun odasına fivo marka bilinmedik bir tv aldım 32 inchlik cumartesi.

verdikleri 0850li numara c.tesi mesai dışı hizmet veremiyoruz diyordu. metroda çalışan görevli de 32"likleri müşteri kendi de kurabiliyor servis gelirse ücret ister dedi. neyse açtım kurdum.

baktım iki yerde piksel hatası var. bir yerde yeşil renk veriyor sürekli tek nokta. bir yerde mor. tembel piksel mi sıcak piksel mi ne oluyormuş.

önce metroya gittim. servis raporu lazım diyorlar. bugün mesai içi genel istanbul numarası açıldı. bulunduğum şehirde bir yerle anlaşmışlar. bildiğiniz kumanda filan satan dandik bir yer.

adama telefonda söyledim. müşteri kendi kurarken tornavida dokundurmuş olabilir filan diyor şimdiden ağız yapıyor onlara kurdurtmadık paralı diye.

durduk yerde sinir sahibi olduk.

ne yapmamız lazım bunlara karşı. internetten alsak koşulsuz iade var sanırım ama mağazada yok kanunen bildiğim kadarıyla. bu tip şeyler yaşayan var mı hiç?

 
Eger metroyla ve markayla sorunu cozemezseniz Alo 175 tüketici danisma hattini arayip durumu anlatin. Onlar sizi tüketici haklarina yönlendirecek. Oraya basvuru yaparsiniz. Bana acabilirsiniz dendi ama ben actigimda ölü pixel vardi falan diye. Genelde sizin lehinize sonuç çıkıyor.


  • ananiyimioguz  (11.02.19 12:29:09) 
öncelikle ürünün garanti şartlarını okumanızı tavsiye ederim. zira yanlış bilmiyorum 3 ölü piksele kadar garanti kapsamında olmayabilir.


  • shadowfollower  (11.02.19 13:32:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.