[]

Universiteden Diploma Nasil Alinir

Devamsızlıktan kaydim silindi. Simdi ise ogrenim durumunu belgelemem icin lise diplomami almam gerekiyor sanirim. Geri nasil almalıyım süreci bilen var mı?

Yarın öbür gün öğrenci affı çıkarsa diplomayı geri almış olmak bir sıkıntı çıkarır mı?

Lise diplomami almadan acaba transcript ile öğrenci vizesi durumunu belgelemem mümkün müdür sizce? Vize için lazim.

 
vize durumunu bilmiyorum fakat diplomanızı almak için üniversitenizin dekanlık evrak kayıt birimine gidip kaydınızı sildirmeniz gerekiyor. kayıt yaptırırken verdiğiniz dosyayı geri iade ediyorlar size, diploma da içinde.


  • rallied  (11.02.19 08:05:19) 
evrak kayıt birimi lise diplomasının fotokopisini 'aslı gibidir' şeklinde onaylayarak size verebilir. vize için geçerli bi evrak olur mu bilemem. onun dışında lise mezuniyet belgesi için mezun olduğunuz lise ile görüşmeniz gerekiyor.


  • elorelia  (11.02.19 09:06:00) 
e-devlet üzerinden lise diploması sorgulama bölümü vardı, önce oradan deneyin isterseniz. ama kesin çalışıyor mu bilmiyorum.


  • shadowfollower  (11.02.19 10:10:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.