Renault clio 4 2015-2017dci 2.el

90 beygirlik olması ve renault markasının algı olarak negatif etki yaratması nedeniyle hanesine eksi olarak yazılıyor. Ama tasarım gibi efendime söyliyim yakıt tüketimi gibi konularda harika diyebilirim. Sizce alınır mı dizel enjektörlerinin aşınöası gibi eski renaultlarda çıkan sorunlarla karşılaşırmıyım? Kullanmış olanlara yöneltiyorum bu soruyu.

geçen gün kullandım,
yaklaşık 200km'de 100tl yaktı. 100'e kadar çevik ama 100'den sonra motor kaldırmıyor fazla belli ki şehir içi için tasarlanmış.
bana kalırsa uzun yol yapılmaz bir megane, octavia, toledo'dan fazla yoruyor.
  • dedim dedim de kime dedim  (10.02.19 23:06:14)
200 km de 100 tl yakmaz o motor.

  • jefferson  (10.02.19 23:08:14)
200 km'de 100 tl yaktırmayı başarırsanız o arabaya ben size aynı arabadan hediye edeceğim.

sorunun cevabı: bu araçlar dci motorun az yakmasıyla ilgili çok popüler. dizel enjektörler zamanla aşınacak ve değiştireceksiniz mecbur. bunu bir bakım olarak düşünün. yapılması gerekiyor. ben kullandığım dönemde sorun yaşamamıştım. ayrıca cebimi de korumuştu.
  • iddaaci  (10.02.19 23:15:25)
taş gibi arabadır ve piyasası vardır. renault türkiye şartları için mükemmel arabalar üretiyor.

200km'de 100TL yakan arkadaş araba kullanım alışkanlıklarını ciddi olarak gözden geçirmeli.
  • trajikomix  (11.02.19 00:04:34)
Reno markasının kötü bir imajı falan yok ki, aksine inanılmaz popüler. Dizel demişsin peynir ekmek gibi satılıyor. 1.5 dci motorlu fluence kullandım bir süre, inanılmaz az yakıyordu, bir depoyla 900 km gidebiliyorsun. Bence gayet alınabilir bir araç.

  • roket adam  (11.02.19 00:18:29)
Daha eski model benzinli modelinin içinde bulunmuştum çokça. O zaman pek sevmemiştim. 2017 model dizel kullanınca fikrim değişti. Çok seri olması hoşuma gitti. İç mekan da güzel. Tek sıkıntı arkanın küçüklüğü. Aile değilseniz alınır.

  • Depik  (11.02.19 03:35:22)
çok ayrıntılı bilmiyorum ama renault clio 4 dizel var bende. sanırım 1.5 dci 2015 model olması lazım. 50k km yaptım. öncelikle çok az yakıyor. ben biraz hızlı kullanıyorum 5.5 lt/100 km yakıyor ama dikkatli olunuyorsa 4.5-5 lt/100 km yakar. 4 altına kasanlar filan var youtube'dan bakabilirsin.

genel olarak uzun yola alışığım ama bu araçla 25 kere ankara-istanbul, 4-5 kere ankara-datça/ege kasabaları yaptım, 5 kere kartalkaya ve kartape'ye çıktım ve hiçbir problemle karşılaşmadım. araba küçük olduğu için rüzgarlı havalarda yüksek süratlerde biraz yoruyor sadece.

otoyolda filan 150-160 km/saatte kullandığımda bir performans düşüklüğü yaşatmadı. nadiren uzun yolda 5. viteste 95-100 km/saatte giderken bir çekim problemi hissediyorum, ileride nolur bilemem.

önü filan iyi 1.85 cm 100 kilo olmama rağmen rahat ediyorum ama arka kısmı çok dar. 4 kişilik aile arabası kesinlikle değil. aile arabası diye alınmadığı takdirde şahsen tavsiye ederim. küçük araba olduğu için şehir içinde bile çok rahatlık. babamın passat'ı kullanırken artık çekiniyorum bir yere çarpıcam diye.
  • hayley williams ile evlenecek genc  (11.02.19 06:15:00 ~ 06:17:25)
200 km'de gerçekten 100 tl'lik yakıt yaktıysa o araba her an tutuşabilir.

  • retiredcolonel  (11.02.19 12:53:21)