[]

Şu neden olmaz

İnsanlık her gün x öğün yemek yemek yerine, içinde gereken besn değerlerini barındıran kapsüller yapıp, onları tüketerek yaşayamaz mı?
 
Besinlerin uzun sindirim süreleri sayesinde belirli süreler tok kalıyorsun, kapsüllerde bu avantaj olmayacağı için gerekli besin değerlerini alsan bile sürekli aç kalacaksın karnın doymayacak.


  • angelus  (10.02.19 21:58:17) 
O kapsüllerdeki organik moleküllerin uzun süre bozulmadan kalması için (uzun süreli olmayacaksa, kapsül zaten maliyeti çok fazla arttıracaktır) kullanılacak / kullanılan yöntemler şu an insanlara uzun vadede zararlı. Ayrıca işin lezzet boyutu da var, insanların geneli zorda kalmadığı müddetçe bu şekilde beslenmez. Aynı fobksiyona sahip iki buzdolabından gözümüze hoş geleni alıyoruz, müzik yine aynı şekilde. Bu da tat duyusu, insanlar sanatla ilgilenmediğini düşünse dahi aslında kendi çaplarında bir estetik duyguları oluyor, ve bu duygularını bir şekilde doyuruyorlar, doyurulmadığı zamanlarda da sosyolojik, psikolojik sıkıntılar çıkacaktır illaki. Lezzetin de bir estetiği var sonuçta, o da bir duyumuza hitap ediyor. İnsanlar sadece yemek yemek için şehirler, ülkeler değiştiriyor. Yemek turizmi diye bir şey var.

Soru sadece yaşar mı ise, mutsuz olsa da, bahsettiğim uzun vadeli koruma yöntemlerinden dolayı daha kısa olacak olsa da yaşar. Ama bence savaş zamanı asker öğünleri veya uzay programları dışında talep olacağını sanmıyorum.
  • diyanet takvimi  (10.02.19 22:06:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.