[]

Sintigrafi Çevreye Zararlı mı

Bir yakinimiz sanirim sintigrafi denilen cihazdan geçti. Çekim öncesi radyasyon veriliyor sanirim vucuda ve bu radyasyon vucuttan bobrekler yoluyla atiliyormuş.

peki bu atim hemen gerçekleşiyor mu yoksa atilana kadar hasta çevreye ışıma yapıyor mu? yani yakinlari olarak biz endişe etmeli miyiz? evde ufak bebekler de var.


 
Şu sıralarda teknesyum diye bir ajan kullanılıyor. Onun yarılanma ömrü 6 sa. Yani çok hızlı olduğu için çevreye zararı dokunmadan etkisi geçmiştir.


  • gatherer  (10.02.19 14:34:08) 
Bebek, cocuk ve yaslilara yakin olmamasinda fayda var. Muhtemelen 5 milikur falan almistir. Bol su icip idrardan atar.


  • bulutumsu  (10.02.19 15:01:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.