[]

sanatçıların instagram’daki tripodu

Böyle resim yaparlarken yukardan onları kamera çekiyor, o kemarayı tutturdukları tripodun özel bir ismi var mı? Ya da neye göre almak gerekiyor? Neye dikkat etmek gerekiyor bir sanatçı resim yaparken üstten bir kameranın onu sabit şekilde izlemesi için?
 
Deveboynu tripod.


  • angelus  (09.02.19 01:47:01) 
neye göre almak gerekiyor?

1 boom'un uzunluğu yani tripod ile kamera arası mesafe ne kadar olacak?

2 ne kadar yük taşıyacak? yani kamera, lens ve kullanıyorsan filtre seti.(video kameralar için filtre setleri büyük oluyor biraz.)

hayyamdan bak, manfrotto falan alırsan verirsin 10-15k
  • killerbee  (09.02.19 02:16:46 ~ 02:17:44) 
eğer sadece 1 noktada durup sabit bir yeri çekeceksen tavandan çekim aparatı diye arattır.

bunu tavana takarsın, makinayı da oraya takarsın, sonra çeşitli uzaktan kontrol metodları ile kontrol edersin.

mesela nikonların yazılımı var ve kablo ile bağlanıyor, yeni makinalar wifi ve bluetooth ile kontrol edebilir. yani makinaya elini sürmeden bir arabirim vasıtasıyla telefon, bilgisayar ayarlar kullanırsın.
  • killerbee  (09.02.19 13:26:48 ~ 13:26:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.