en fazla kaç gün banyo yapmadan-duş almadan durdunuz?

Askerde bi temiz 2 ayım falan var mesela benim. artık kokuyodum. ciddi ciddi kendim de fark ediyodum bunu.

sizin bu konuda rekorunuz nedir?

askerde kaç gündü hatırlamıyorum. 45 gün olmuştur belki. kendi kişisel rekorum.

  • kelepir  (08.02.19 21:44:05)
2 haftayi geçmedi. Hava çok soğuktu ve terlemek mümkün değildi. En uzun bu.

7-8 günde bir olan donemler oldu ara. Yine hep kıstı. Hiç birinde kötü bir hal almadım. Saçlarım bile duzgundu bir ölçüde.
  • biseysorcaktim  (08.02.19 21:44:27)
acemideyken 10 gün filan sanırım. zaten 15. gün acemilik bitmişti.

  • spirit crusher  (08.02.19 21:46:17)
Liseye başladığımdan beri max 3 gün.
Siz nasıl yaşadınız böyle 2 ay, 45 gün falan :D haha

  • zimbirik  (08.02.19 21:46:38)
@maydonoz

inanmıcaksın ama bir süre sonra hoş gelmeye baslıyor o koku.
  • Techsavvy  (08.02.19 21:46:40)
14 gün acemilikte yıkanamadım, sıra gelmedi zaten.

  • bos gezenin bos ustasi  (08.02.19 21:51:31)
Askerdeyken neden yıkanmıyorsunuz ki?

Yani benim en fazla 7 olmuştur
  • cemallamec  (08.02.19 21:54:12)
@cemal
askere gittin mi ? 19 günlük olan değil ama.

  • kelepir  (08.02.19 21:55:31)
askerde 1 aya yakın almamıştık ilk gittiğimizde.

not: soranlar olmuş, ben kendi nedenimi söyleyeyim. kışın askere gittim. binada doğalgaz yoktu, kazan vardı. o da suyu doğru düzgün ısıtmıyordu. zaten banyo da yoktu, sadece tuvaletler ve lavabolar vardı. haftalar sonra hamam gibi bir yere götürdüler, topluca 5 dakikada yarım yamalak yıkanıp çıktık. psikolojini sikmek için de yapıyorlar.
  • sir gawain  (08.02.19 21:58:49 ~ 22:11:52)
40 gun (askerde) 40, gunun sonunda 5 dakikalik hamam-dus arasi yikanma sadece. kendmden igrenmistim

  • exlibris  (08.02.19 21:59:06)
Askerde banyo yapamiyor musunuz yahu? Nedeni ne ben de annamadim.

1 ay galiba.
  • dont eat me  (08.02.19 22:01:38)
Askerde 3-4 haftayı bulmuştur.

Tuvalete kantinden su satın alarak girilen dönemler oldu.
  • sekerse tehlike  (08.02.19 23:03:06)
Askerde benim rekorda iki hafta falan

  • all girls dream  (08.02.19 23:05:38)
Askerdeyken ve sanirim iki-üç hafta falan.. Hava soğuk, duş alınan yerler pis vs derken uzamıştı iş...

  • dikensiztel  (08.02.19 23:08:47)
Soranlar olmuş. Büyük birliklerde alaylarda duş öyle her binada yok. Hamam var direkt koca bina şeklinde. Buranın da bir kazancı birliği var rdm deli kaşar askerlerden oluşan.

Sen acemi olarak boksun askerde. Kaydın kuydun üniforman aşın intibakın bitene kadar duş falan aldırmıyorlar sana. Öyle kafana göre gidip ben yıkanacam da diyemezsin.

İşte 15-20 gün sonra herkes leş gibi kokmaya başlayınca topluca götürüyorlar hamama. 5 dakikan var yıkanıp çıkıyorsun bu kadar. Acemilik genelde 21 gün zaten bir daha acemilikte o eziyeti çekmiyorsun.

Sonrasında usta er olunca boş vaktinde gidip yıkanabilirsin. Ama sıcak su her zaman olmaz. Kazancı olacak gevşek rdm'ye rüşvet vereceksin ki sıcak su bassın.
  • bos gezenin bos ustasi  (08.02.19 23:18:45)
10 gun olmustur. Askerde degildim.

  • stavro  (08.02.19 23:53:56)
deprem, kasirga, savas gibi sicak suyun luks oldugu acil durumlar yasayanlar daha iyi anlayabilir.

savas zamani o telasin, kosusturmanin, baskinin, acligin, uykusuzlugun ortasinda sekiz gun banyo yapamamistim. yurduma donunceye dek. gogsumun ortasinda mantarli, akintili sivilceler bas gostermis, kasintidan canimi yakiyordu artik. sakallarim yapis yapis olmus, kokusmusum. kotu hissediyordum kendimi.
  • viva paulista  (09.02.19 00:52:29)
maks 3 gun. lisede yurtdaydim, sicak sular bozuktu. 3.gun sonunda hala sicak su gelmeyince ilk once yurdun icinde bi 10dk kostum, iyice terleyip vucudumu isindirttiktan sonra buz gibi su ile 3dk'da yikanip ciktim.

  • crucio  (09.02.19 01:05:00)
askerde acemilikte 1 aya yakındı maalesef, hayatımın en berbat dönemiydi :/

kısa dönem olduğumuz için çoğu yerin kontrolü uzun dönem çocuklardaydı onlar da hırs almak için her türlü eziyeti ediyorlardı.
  • livaneli kadir  (09.02.19 01:14:27)
3-4 gün maksimum. askerlik yapmadım henüz.

  • biravekahve  (09.02.19 01:54:59)
3 gün. çocukken de haftada birdi zaten banyo

  • ground  (09.02.19 11:05:56 ~ 11:06:34)
Askerde, 15-16 gün.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (09.02.19 12:43:36)
1 ay sanirim. lanet olasi depresyondaydim:))

  • Leonardo~Da~Vinci  (09.02.19 13:10:25)
5gun.

  • fever  (09.02.19 14:33:34)
ulan biz de askerlik yaptık. kısa dönem yaptım. acemilikte koğuştan duşa ulaşmak için karda 10 dakika yürümemiz gerekiyordu. üstelik banyo bizim bölüğe haftada bir gündü. o halde bile sabahın 4 buçuğunda kalkıp duş alıp geliyordum. adamlar iki hafta duş almamış askerdeyiz diye.

leş gibi adamlarsınız bi de bahane arıyorsunuz. soğuk suyla olsa yine yaparım üç dört günden fazla duş almadan durmam.
  • bohr atom modeli  (09.02.19 15:00:18)