Kagit yapistiracak yapistirici ariyorum ama soyle bir sey:

Ince bir kagiti kalin bir mukavvaya komple sivayacagim. Duvar kagidi gibi dusunun. Hic bosluk kalmayacak sekilde tum yuzeyi yapistiriciya bulayarak yapistirmam lazim yani. Potluk olmayacak. Ve kagidi kapladiktan sonra saga sola oynaya bilmeliyim kisa sureligine.

Dolayisiyla yapistiricinin gec donmasi lazim.
Beyaz tutkal olmuyor, ben tum yuzeye eksiksiz dagitayim diyene kadar kuruyor. Zaten ince bir tabaka yapinca daha da hizli kuruyor ki ince tabaka olmasi lazim yapistiricinin. Benim yapistiriciyi iyice dagitip yapiskanli kagidi sert mukavvaya kapladiktan sonra da saga sola kaydirarak istedigim pozisyona getirebilmem lazim. Beyaz tutkal ve pritt denedim, olmuyor. Daha gec kuruyan bir sey lazim.

Var mi boyle gec donan sivi bir yapistirici? Ya da bildigimiz beyaz tutkalin gec donan cinsi veya donmayi geciktirecek bir eklenti var mi?

Senin ihtiyacın o kağıdı aynı anda yapışkan hale getirecek şey.
Duvar kağıdı gibi demişsin, duvar kağıdı yapıştırıcıları var, tozu suya döküyorsun(ve bişeyler), öyle hazır oluyor. Onu bir kapta yapar, küçük bir boya fırçası ile kağıda sürersen hallolur. Yalnız kağıt ince ise buruşabilir, mümkünse kalın hale getir arkasına biraz daha kağıt yapıştırırarak. Kat kat olsun yani.

  • Jux  (08.02.19 20:58:21)
Duvar kagidi yapistiricisi fazla koyu, benim isimi gormeyecektir. Benimki biraz daha hassas is cunku. DUvar kagidi kaplama da yaptim bizzat, oradan biliyorum.

  • stavro  (08.02.19 21:07:02)
Diş macunu.

  • komando kani var bende  (08.02.19 21:13:42)