TOEFL

Hi
Toefl puanina ihtiyacim var, 85 isimi goruyor. Yillar once IELTSe girmistim, hic TOEFL denemedim ama simdi ne kadar acil bilmesem de biraz acil ihtiyaç soz konusu.

Ingilizcem epey iyi, ingilizce okudum zaten ve iste de kullaniyorum. Soruma gelirsek, en yakin sinac tarihi 16 subat, bi sonraki 9 mart.

Sizce 16sindakine kaydolayim mi, yoksa 9 marta kaydolup biraz calisayim mi?

Öncelikle, Toefl daha önce girdiğiniz ya da gördüğünüz sınavlara benzemez. Bir ön hazırlık yapmanız gerekecek çünkü tekniği farklı. Ayrıca 120 (30x4) üzerinden değerlendiriliyor ama 85 almak çok da kolay değil.

  • shangrilla  (08.02.19 16:45:52)
Ielts ve Toefl skorları arasında yapılan ilişkilendirme ile alakalı şöyle bir görseli de bırakayım buraya: s2.eksiup.com

  • shangrilla  (08.02.19 16:49:10)
online ucretsiz toefl testleri oluyor. bir tane ol yaklasik kac puan aldigina bak. ona gore 16sindakine kayit ol. eger 9mart'taki de isini gorecekse ona kayit ol garanti olsun.

  • crucio  (08.02.19 17:37:29)
İngilizcem epey iyi diyorsan en yakın tarihte gir, o kadar zor bir sınav değil. Ben çalışmadan girmiş gayet yüksek bir puan almıştım, tek sorunum listening kısmı düşük gelmişti çünkü hazırlıksız girince süre kısıtlaması zorluyor. O yüzden biraz bakacaksan listening kısmına çalışmanı öneririm.

  • Haldamir  (08.02.19 18:49:07)
İş bankası için sanırım. İlk girişte 85 alabilir misiniz bilmiyorum. Planlı bir çalışma gerekir. 900lira az para değil ama bence bir girin sınavı görün derim.

  • the coon  (08.02.19 19:37:41)