[]

ussd araması hakkında bilginiz var mı?

bildiğimi kadarıyla yurtdışındayken oradaki herhangi bir numarayı ya da türkiye'yi bu şekilde aramanın dakikası 50 kuruş. bu nasıl bu kadar ucuz oluyor ve neden çok az kişi tarafından biliniyor? kullanmış olan bir arkadaş uygulama hakkında bilgi verebilir mi?
 
*121*numara# ben kullanırdım vodafone'luyken.bilinmemesi de normal çünkü aboneler meraklı değil.


  • jactantia  (08.02.19 10:36:54) 
Gemideyken bu şekilde arama yapardım. Ve dediğin gibi çoğu kişi de bilmez. Bence yurtdışı tarifelerine göre çok uygun bir tarife dakikası 50 kuruş. Ben severek kullanıyordum.


  • denhia  (08.02.19 11:02:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.