[]

python'la masaüstü arayüz tasarlayanınız var mı?

birden fazla; mühendislik problemlerini çözen, grafikler çizen ve sonuç raporları çıkaran programlar yazdım, şimdiyse arayüze dökmem gerekiyor ama internette her yerde tutoriallar labeltext ekleme buton eklemeden öte geçmiyor. büyük bir proje bile bulsam yeter oturur kodları inceler inceler öğrenirim ama yok.


aranızda daha önce desktop yazan var mı? varsa kodları paylaşabilir misiniz? yada bildiğiniz herhangi bir yerde örnek projeler var mı? github'ın altını üstüne getirdim neredeyse doğru düzgün bir program bulamadım şaka gibi

 
burda python ile yazılmış bazı desktop uygulamalar listelenmiş belki işine yarar: wiki.wxpython.org


  • rotten head  (07.02.19 21:36:20) 
@rotten head teşekkürler öncelikle ilgilendiğiniz için ama attığınız linkteki kodlar çok eski sürümlere ait. wxpython uzun yıllar önce aktifken bir süre kapalıydı güncelleştirme falan yoktu, yeni sürümlerini yayınlamışlar ama bu saatten sonra sıfırdan başlamak zor olur benim için.

pyqt5 olsa keşke ama o da çok az.
  • avatar is back  (07.02.19 23:04:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.