[]

X Liranın Altına Kart Çekemiyorum!

Merhabalar,
Başlıktaki mevzu size de denk geliyordur sık sık. Bunu şikayet edebileceğimiz bir mercii var mı? Bu işin dayanak noktası nedir? Teşekkürler. 
Sorunuza cevap değil ama o pos cihazları 1 kuruş bile çekiyor aklınızda olsun. Markette çalışırken çok denedim.


  • lana del rey  (07.02.19 21:01:03) 
@ananiyimoguz zabıta napıcak ki sanki kredi kartı zorunlu


  • mabesa  (07.02.19 21:16:48) 
kartı kabul etmeyen işletmeyi, kartınızı çıkaran bankaya şikayet edebilirsiniz. kural gereği bir işletme (visa veya mastercard veya benzeri) kart kabul ettiğini bildiren bir etiketi görünür şekilde dükkanında bulunduruyor ise

1. her işlem için kart kabul etmek zorundadır. limit belirleyemez.
2. ürünü peşin fiyatının üzerinde bir maliyet ile satamaz yani sizden komisyon alamaz(kuyum ve petrol hariç). bu durumda işletmeler genelde fiyatı yüksek tutup peşine indirim yapıyoruz diyorlar.

mevzu adildir veya değildir o ayrı bir vicdani kanaat meselesi ama resmiyet böyle. zaten size x TL'nin altında kart çekmiyorum diyen yer. buna yasal olarak hakkınız yok dediğinde U dönüşü yapıp işlemi yapacaktır. hatta abi/abla yanlış anladın sen muhabbeti bile yapabilirler. işletmeler bu konularda denetlenmekte ve uygunsuz durumda pos cihazları iptal edilmektedir. bu şekilde iptal edilen posları geri almak oldukça zordur.
  • helenart  (07.02.19 22:28:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.