[]

12V Sanayi standartı mı?

Bir tane gömülü sistemim var, bu sistem 5V ile çalışıyor. 12V olmadığı için dışlanır mıyım? Böyle bir mevzu var mı? Yani 12V'u ufak bir entegre ile 5 volta çeviririm sıkıntı değil de, gördüğüm tüm bu tip gömülü sistemler neden 12V ile çalışıyor sürekli? Yasa falan mı var?
 
Eskiden pil teknolojisi bu kadar iyi değildi ama 12 voltluk akü çok uzun zamandır var. Olur da bataryayla kullanılacak bir şeyse adaptörle falan uğraşmamak için böyle tercihler yapılabiliyor. Günümüzde tüm voltaj aralıklarında oldukça verimli çalışan adaptörler olduğu için devre ne kadar düşük bir gerilimle çalışırsa o kadar iyi olur hatta. Devir verimlilik devri. Seni dışlarlarsa kafalarına sert bir şeyle vurabilirsin.


  • vito andolini  (07.02.19 21:25:55) 
12v->5v konvertör alır yoluna devam edersin.


  • babilbaligi  (08.02.19 08:39:44) 
sistemin girişine geniş giriş aralıklı akım değerini sağlayan lineer ya da smps regülatör koy, artık senin için 12,24 yada 36v hiç farketmez işin garanti olur. Sistemin her voltaj girişine uygun olur.


  • kraldan cok kralci  (08.02.19 08:46:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.