[]

Taşınabilir Oksijen Konsantratörü Hk.

Merhaba,
Sevgili duyuru severler annemin gece boyu kullandığı oksijen konsantratörü makinesini gün içinde de kullanması gerektiği kanaatine vardı doktorlar ne yazık ki. Ancak bu mantıkla annem evden dışarı çıkamayacak gibi gözüküyor. Bu kadın daha 60 yaşında ve hayata karşı bir sevinci var hala. Bu makinenin taşınabilir versiyonlarının sıfırı 17-18 bin tl civarında geziyormuş gördüğüm kadarıyla. Peki şimdi sorum şu bu makineyi alacak durumu olmayanlar nasıl yapıyor? ve ya bu konuda destek verebilecek ( maddi değil ) öneri verebilecek olan biri var mıdır? Yani şöyle yap,böyle yap şurada ikinci elleri dönüyor vb. gibi.

Şimdiden teşekkür ederim, allah sağlık versin.

 
öncelikle geçmiş olsun. taşınabilir oks.cihazlarının sgk kapsamında alınabilmesi için hastanın çalışan veya öğrenci olması vb şartları var yanılmıyorsam. hastanelerle iletişime geçin; bazen vefat edenin yakınları bu tür cihazları bağışlayabiliyor. yani kendi paralarıyla aldılarsa bağışlayabilirler tabi diğer türlü cihazlar zaten sgk'nın oluyor. ikinci el olanları da belki medikalciler bilir ama güvenilir bir medikalci bulmanız tamamen şansınıza =)
bir de hemen ümidinizi kaybetmeyin düzenli oksijen alımında ilerleyen dönemlerde belki düşüş olur gün içindeki tedavi süresi kısalabilir moralinizi bozmayın sabırlı olun tekrardan geçmiş olsun.

  • windymimas  (07.02.19 16:20:14) 
@windymimas Teşekkür ederim hocam, Annem emekli olduğu için o kapsama giremeyebilir şayet girse dahi zaten bu alete verdikleri destek 833 TL'imiş. Taşınabilir cihazlar 18000 TL gibi bir ücret konuşuluyor.
Bir diğer konu ise ben de aynı düşünüyorum hastanelerde falan baya baya ticareti varmış bu işin onu kovalamaya çalışıyorum.
Düşünceniz ve yardımınız için teşekkür ederim.
  • zor azizim zor  (08.02.19 08:52:39) 
Merhaba geçmiş olsun. Annem de oksijen konsantratörü kullanıyordu. Dışarı çıkarken taşınabilir konsantratör yerine oksijen tüpü almıştık. Küçük boyları var fakat tüm gün için yetmeyebilir. Kullandığı dereceye göre değişmekle beraber ortalama 2-3 saat idare edebilir sanırım


  • kelrapunzel  (13.02.19 20:55:17) 
@kelrapunzel merhaba, biz de tüp aldık ancak hem çok ağır annemin taşıma ihtimali yok hem de büyük yani kompakt bir çözüm değil. o yüzden birazda taşınabilirini arıyoruz daha önce kullanan da bulamadık hani nasıldır performansı iyi midir? hangi markası iyidir öğrenemedik.


  • zor azizim zor  (14.02.19 08:55:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.