Oto tamircisi camdaki HGS etiketimi çalmış!!

arkadaşlar merhaba,

geçen gün arabamı tamirciye vermiştim. (resmi servis değil, sokak arası oto tamircilerinden birisi)
adam tutmuş camdaki HGS etiketini kazımış, muhtemelen içindeki çipi çalmış.

bana bir zararı olur mu? o çiple hgs'den geçip de benim HGS bakiyemi harcayabilirler mi?

bildiğim kadarıyla HGS geçişlerinde plaka ile eşleşme olması lazım, ama emin olamadım tam.

harcayabilir.
siz de ptt den gidip durumu anlatırsanız eskisini iptal ettirip yeni bir tane alıp bakiyeyi ona aktarabilirsiniz (bakiye kısmından emin değilim)

  • the ultimate driving machine  (07.02.19 13:35:56)
bildiğim kadarıyla onu çıkartırken bozuluyor etiket. yani bir işine yaramaz. onun haricinde hgs numarası ve plaka eşleştirildiği için yine işe yaramaz.

  • sutlu nescafe  (07.02.19 14:13:42)
Her ihtimale karşı siz onu iptal ettirip yenisini çıkartırın. Üşenmeyip onu ordan kazımayı akıl eden adam sahte plaka basmayı da akıl eder.

  • battal gemalmaz  (07.02.19 14:17:06)
Gidin PTT'den iptal ettirin, bakiyenizi de yeni HGS'ye aktarabiliyorsunuz.

  • livaneli kadir  (07.02.19 14:26:16)
Senin orjinalin camı yan sanayi camla değiştirmiş olmasın bu çakal.

  • insomnia  (07.02.19 14:26:31)
hayır olayın HGS'sinde değilim... HGS'yi gider iki dakikada iptal ettiririm zaten... harcayacağı da 15-20 tl bakiye olur en fazla..
ama beni rahatsız eden asıl şey başka... HGS'yi çalmak gibi ufak şeylere tenezül eden birisi, arabanın içinden, görmediğim yerlerden neler neler çalmıştır, onu düşünüyorum...
sen araba tamir ediyorsun, can taşıyan bir makineyi tamir ediyorsun, yarın bir gün senin çaldığın parça yüzünden kaza yapsam, insanlar ölse ne olacak...

ne şerefsiz, ne kadar adi bir toplumda yaşar olduk böyle ya...
  • appdata  (07.02.19 14:28:15)
insomnia+1

  • stanley weber  (07.02.19 16:15:56)