shop and fly seyahat hattı rezaleti

arkadaşlr selam. dün gece 2’ye doğru garantinin shop and fly seyahat hattından bir bilet aldım. saat 4’e kadar uyanıktım ve hiçbir şekilde biletin teyidine ulaşamadım. seyahatim de bir gün sonra yurtdışına olduğu için ve garantininbu seyahat hattında kimseye ulaşamadığım için sabah 6’ya doğru başka bir siteden tekrar bilet aldım. anında da konfirmasyonu geldi. sabah da seyahat hattını arayıp bilet kesilmedi ama ücret alındı diye arar iade alırım dedim.

fakat az önce gözümü açtım maillerime baktım bir de ne göreyim. bambaşka bir pnr koduyla bambaşka bir turizm şirketinden adıma düzenlenmiş bir bilet. fakat acente adı garantinin shop and fly hattı hizmetini sağlayan karya tur değil bambaşka bir acente. ve mail saat 8.52’de atılmış. benim işlem saatimden tam 7 saat sonra.

sonuç olarak elimde şu an aynı biletten iki adet var.

bu salaklığı nasıl düzeltip bu biletlerden birinin iadesini alırım?

--- edit: bir mucize oldu, göndere bastım ve shop and fly hattı tarafından arandım. biletiniz gönderilmediğini görüyorum az önce mailinize ilettik dedi telefondaki ses.

ben de az önce gözümü açınca gördüm ama bu kadar saat sonra mı gönderilir ben yeni bilet aldım vaktim kısıtlı olduğundan ve sizde o saatte muhattap bulamadığımdan dedim. onlar da direkt o zaman kusura bakmayın size hemen ücret iadesi gerçekleştiriyoruz. bu havayolu kaynaklı bir sorun yaşanıyor bu ara acentelerde sık sık bunun karşı taraftan düzeleceğini umuyoruz dediler. ben de teşekkür ederek kapattım.

bu arada söz konusu firma thy.

valla takdir ettim.

edit: bir mucize oldu, göndere bastım ve shop and fly hattı tarafından arandım. biletiniz gönderilmediğini görüyorum az önce mailinize ilettik dedi telefondaki ses.

ben de az önce gözümü açınca gördüm ama bu kadar saat sonra mı gönderilir ben yeni bilet aldım vaktim kısıtlı olduğundan ve sizde o saatte muhattap bulamadığımdan dedim. onlar da direkt o zaman kusura bakmayın size hemen ücret iadesi gerçekleştiriyoruz. bu havayolu kaynaklı bir sorun yaşanıyor bu ara acentelerde sık sık bunun karşı taraftan düzeleceğini umuyoruz dediler. ben de teşekkür ederek kapattım.

bu arada söz konusu firma thy.

not. bu duyuruyu kurumu aramadan evvel atmıştım çünkü iade edilemez bilet olduğu için paramın üzerine yatarlar diye tahmin ediyordum. alışkın değiliz böyle hak yememezliğe.

takdir ettim.
  • vital  (07.02.19 09:24:20)