[]

insülin direnci testini evde nasil yapabilirim?

Kan sekerini ölcmek icin cihaz var. Bu testi nasil yapabilirim?
 
Evde sadece kan şekerine bakabilirsiniz. İnsülin direnci hesaplaması için kan insülin düzeyinin de ölçülmesi gerekiyor. İnsülin değerine ancak laboratuvarda baktırabilirsiniz.


  • plastik turambar  (06.02.19 15:02:55) 
kan sekerini olcen cihaz sadece kandaki seker seviyesini olcer. onu da yanlis olcme ihtimali var. olcum yaptiginiz saat, kani parmaktan nasil cikardiginiz, kalemin ignesinin yeni olup olmamasi bile sonucu etkiler.

aile hekimliginde ucretsiz yapiliyor sanirim bu testler. daha saglikli sonuc alirsiniz.
  • jimicik  (06.02.19 15:24:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.