[]

kablo karmaşası

şimdi şöyle bi durum var, elimizde hdmi girişi olmayan bir soundbar, bir hdtv ve bir pc. pc'de flac seviyesinde müzik yayını yapan tidal kurulu. şimdi pc tv'ye hdmi ile bağlı, tv soundbara optik kablo ile bağlı. bu durumda ben pc'de müziği çaldığımda aynı zamanda monitor olarak kullandığım ve bağlantıda köprü görevi gören tv gelen sesi soundbara downsize edip mi gönderiyor yoksa bitrate ve diğer değerlerine hiç dokunulmadan aynen mi transfer etmektedir? bilen arkadaşlardan yardım rica ederim. elimizdeki sistem çok basit ama daha sağlam sistemlerde de bu transfer işlemlerinin nasıl yapıldığına dair bilgi sahip olmuş oluruz.
 
yani hiç bir müdahale olmuyor diyebiliriz?

pcm'den dts neo 2:5'e çevirirsek?
  • eksisozlukokuryazari  (06.02.19 15:06:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.