Hobisi olmayan insan sorunsalı

Haftanın belli günlerini-saatlerini o uğraşla geçirdiğiniz bir hobiniz var mı?
Ben Önceleri fitness’ı hobi olarak görürdüm ama artık hobiden çok okula gitmek gibi zorunlu bir eylemmiş gibi geliyor. Şimdi hayatım okul-spor ikilisi arasında geçip gidiyor. Aslında zamanım da olmasına rağmen bu ikisinden başka hiçbir etkinliğim yok. Kafelere barlara bile sigara kokmamak için gitmem. Bi ara tenise merak salacak gibi oldum ama ücreti caydırdı.

Böyle benim gibi hobisizler var mı burada? Neden yok, zamanınız mı yok? Zamanınız olsa ne yapardınız?
Halihazırda hobi sahipleri neleri kendine hobi edindi?

resim yapıyorum. eskiden hobi değildi, ciddi bir uğraştı ama güzel sanatları bıraktım ve dalımı değiştirdim tamamen. o yüzden zamanla hobiye dönüştü.

bazen nakış yapıyorum.

yazın yüzüyorum.
  • fleur du mal  (06.02.19 01:10:37)
Grup halinde kick boks dersi alacağım bir salon bulamadım ankarada

  • her gece aç  (06.02.19 01:12:37)
Hem okuyup hem calistigim icin zamanim gercekten olmuyor. Zaman bulursam da bahcecilikle ilgileniyorum. 17.kattaki evimde kat bahcem var. Cok buyuk ve derin bir saksi var aslinda. Limon, avokado, aksam sefasi falan ekmistim. Onlarla ilgilenirim. Daha da zaman bulursam felsefe kitaplari okuyorum. Eskiden zamanim oldukca yayinevlerinin tartismalarina katilirdim.

  • Traveller  (06.02.19 09:45:51)
enstrüman çalıyorum

  • superb  (06.02.19 09:46:40)
bir çalışan olarak hobilere inanmıyorum zaman ve heves kalmıyor
önemli olan faydalı vakit geçirmek

oturarak yaşadığımız için spor bir zorunluluk yapacak bir şey yok

ben din konusunda kendimi geliştiriyorum tefsir dinlemek, kuranı anlamak hoşuma gidiyor o arada da spor yapıyorum, haftasonu da 1-2 saat arapça

okuyor olsaydım ingilizcemi mükemmel yapmaya çalışırdım ileride kendi başına bir şey öğrenme konusunda bütün kaynakları anlama imkanı sağlıyor
  • bir soru sorcam  (06.02.19 09:49:42)