karabasan

demin kıza sordum. o duyguyu iyice tarif ettim. daha önce hiç yaşamadıgını söyledi. acaba yalan mı söylüyor yoksa dogrum u?

uyku felci bazı bünyelerde işe yaramıyor mu yoksa? genetik birşey olaiblir mi? beyin ilemi alakalı

valla bana da hiç olmadı bugüne kadar. millet tarif ediyor hep işte gözlerim açık ama sesim çıkmıyor hareket edemiyorum falan diye, yok benim için bir şey ifade etmiyor yani.

  • resistance is futile  (24.03.10 23:55:55)
bana da hiç olmadı. ismi felan çok ürkütücü. aman uzak dursun:)

  • zozjotejmnk  (24.03.10 23:56:47)
nasıl olmaz ya. çok acayip.

  • manfool  (24.03.10 23:57:40)
oldu bana yüz üstü yatarken sanki birisi sırtıma hayvani bi ağırlık koymuş gibi hissettim, sesimi çıkaramıyordum, hani tek parmağımı kıpırdatabilsem gerisi gelecek biliyorum ama kıpırdamıyo. öle bi hi işte

  • lpgli tosbaga  (25.03.10 00:00:26)
konusu açılmışken bi anımı paylaşmak isterim. bi keresinde rüyamda yüzüstü şekilde yatıyordum ve sırtıma kara bir duman(tip aynı losttaki black smoke) hayvani bi kuvvet uyguluyordu o yüzden kollarımı filan hareket ettiremiyordum. aha karabasan boku yedim derken uyandım bir de baktım yatakta hakkaten yüzüstü yatıyorum kollarımda vücudumun altında kalmış ve ağırlıktan uyuşmuş, hakkaten harekette zorlanıyorum. o an karabasan'ın fasafiso olduğu kanaatine varmıştım

  • posteriti  (25.03.10 00:05:16)
en basitinden uyku öncesi iyi şeyler düşünün. 3-4 yıldır başıma gelmiyor bu sayede. hiç olmadı diyenler doğrudur, rahat stretsiz insanlardır.

  • federal  (25.03.10 00:19:14)
lan banada olmamıştı hatta milletle dalga geçıyodum manyak mı diye, ama 2 ay önce falan başıma geldi. sankim gercekmiş gibi, bi adam beni öldürmeye doğru gelıyo sanki hırsız gibi,
gözlerim açık tepki veremıyorum, kalkamıyorum sonra çat diye yataktan. artık ne kadar etki ettiyse evin bütün odalarını dolaştım..

özet: inanın var valla var.
  • kreider  (25.03.10 00:31:27 ~ 00:32:21)
bana oldu.. bağırmak istiyorsun hatta bağırıyorsun ama sesin çıkmıyor.. acayip tekinsiz bir şey.

  • 000000  (25.03.10 00:33:01)
hiç olmadı +1

  • kobuzchu kiz  (25.03.10 00:41:04)
Bana da hiç olmadı. Oldukça stresli ve sıkıntılı zamanlarım oldu özellikle son 6-7 yılım. Uykum oldukça hafiftir, belkide bundan.

  • iustitia omnibus  (25.03.10 00:45:42)
32 yaşındayım. uykum hayvansal derecede ağırdır. binbir türlü stres sıkıntıyla boğuştuğum dönem çok olmuştur ancak bir kere bile yaşamadım bu durumu. merak etmiyor da değilim hani. :/

  • hevipeyra  (25.03.10 00:57:35)
valla bende de olmadı, olmasın da zaten.

  • schatten krieger  (25.03.10 01:12:03)
fake wake hadisesini sayısız kere yaşadım. 3 senedir falan olmuyor. ilk defalarda korkutur ama sonra alışıyor insan. en iyi çözüm panik olup hareket etmeye çalışmak yerine kendini telkin ederek tekrar uyumaya çalışmak (çok zor olsa da). düzenli uyuyan insanlarda genelde daha az oluyor sanırım bir de. en azından ben iş hayatına girip düzenli yaşamaya başladıktan sonra hiç yaşamadım diyebilirim.

  • sir gawain  (25.03.10 01:19:30)
bana oldu. avaz avaz bagirdim, ses cikaramadigimi farkettim. yerimden de kimildayamiyorum zaten. dua okuyarak uykuya daldim.
nasil o kadar umursamaz davrandim bilmiyorum valla, rahat bi adam da degilim.
bi muddet sonra gercekten uyaninca; aha lan bana da geldi dedim. annemi uyandirip soyledim falan, sonra yattim tekrar.
  • iyilik yap pitbull  (25.03.10 01:45:11)
sanırım cogu kisi geri uyuyor. ben de uzun sure ani uyanmalarda kımıldanmadıgını farketmemistim cunku denemiyordum.

  • mr lucky  (25.03.10 12:35:13)
bana oldu. üstelik felç gibi de olmadı valla yataktan fırlayıp koştum.
çok uyurgezerim maalesef.
evet beyinle ilgili bişi.

düşündüm de
bendeki de tam ters olay işte. uykudan uyanamıyorum ama felç ortadan kalktığı için hareket ediyorum ayılana kadar. uyurgezerim dediysem kalkıp zombi gibi gezinmiyorum. birkaç sefer uyanıp bir iki şey yapmışlığım var sadece. kaçmak, soru sormak, bişi söylemek, başka yerde olduğunu sanmak/görmek, yanındakini başkası/yabancı sanmak vs gibi.
  • kediebesi  (25.03.10 17:46:19 ~ 17:58:02)
odanın oksijeni bol olsun, yatağın rahat olsun başına gelmez. bana da hiç olmadı. kabus görmek bir savunma mekanizmasıdır. kan dolaşımını aksatacak şekilde uyuyorsan beyin bir şekilde uyandırmak için kabus gördürür. cenabetlikle falan da alakası yoktur.

  • sethi  (25.03.10 19:01:33)
yatmadan önce fırından yeni çıkmış patatesli börek tepsisinin yarısını yiyin bakalım geliyor mu gelmiyor mu?

  • manfool  (26.03.10 10:40:11)