[]

Fransızca öğrenmek için en iyi kaynak kitap?

Senelerdir öğrenmek istiyordum, nihayet fırsat bulabildim:)

Bir kursa başladım şimdi ama hoca ve ders işleyişi çok tatmin etmedi açıkçası. 2 ay sürecek kurs. Diyorum ki en iyisi çok iyi bir kaynaktan ben kendim de evde çalışıyım, kurs da destek ve tekrar gibi olsun. Anlayamadığım yerleri de ders aralarında falan sorarım hocaya.

Bana en kapsamlısından hangi kaynak kitabı ve Türkçe Fransızca sözlüğü önerirsiniz?
Bununla beraber app olur, YouTube kanalı olur vs her türlü önerinize açığım.

Neler yapayım daha başka bunu 1 yıl içinde iyi seviyede öğrenmek için?

 
assimil


  • theodor  (05.02.19 23:29:49) 
Grammaire progressive/Vocabulaire progressif du français serisinin pek faydasını görmüştüm öğrenirken. Direkt Fransız yayınevlerinin çıkardığı kitaplara bakın. Euro uçmasa gidin Efy'den alın diyorum da şu anda değmez.

Tahsin Saraç dışındaki sözlükler berbattı; onun da Tr-Fr kısmı yok tabii :) Şimdi daha düzgün sözlükler çıktıysa bilemem.

Bir de Fransızca'ya günlük hayatta hiç maruz kalmadığımız için en azından Fransızca müzik dinlemeye falan başlayabilirsiniz. O kulak dolgunluğu zor yakalanıyor.
  • wish i could find a way to disappear  (05.02.19 23:40:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.